Ležení na gauči není žádný odpočinek. Mnohem lepší relaxaci přinesou oblíbené aktivity

Odpočinek, na který čekáme po tvrdé práci nebo intenzivním studiu, nemusí znamenat ležení na gauči, koukání na televizi nebo dlouhý spánek. Takové formy relaxace nejsou z dlouhodobého hlediska dobré. Daleko lepší je aktivní odpočinek. Díky tomu okysličíme tělo, pečujeme o postavu a zlepšujeme celkovou pohodu. Zkuste tyto nápady.

Cyklistika

I když jde o velmi oblíbenou formu trávení volného času, málokdo ví, že vám také pomůže skvěle relaxovat. Provozováním tohoto sportu pečujeme o svou postavu a odpočíváme zároveň. Proto jakmile se venku oteplí, vyrazte místo ležení na gauči na kolo. Už i jen krátká jízda vám bezpochyby zlepší náladu.

Týmová hra pod širým nebem

Tato forma trávení volného času je určena především dětem, což neznamená, že by ji neměli praktikovat i dospělí. Různé venkovní akční hry vám mohou pomoci se zrelaxovat stejně dobře. Co takhle zahrát si volejbal, basketbal, frisbee nebo squash? Taková aktivita bude skvělá pro všechny zúčastněné.

Piknik v parku

Piknik v parku je oblíbenou formou trávení volného času pro celé rodiny. Udělá radost dětem i dospělým. Ideální je například uspořádat piknik na louce nebo u řeky. Zejména pokud je teplo, je to velmi příjemné a osvěžující. Pokud sedíte na trávě, dejte si pozor na nebezpečná klíšťata.

Mohlo by vás zajímat:  Pěší turistika posílí kondičku i mozek. Pořádný výšlap prospěje víc než hodina v posilovně
Zdroj obrázku: Freepik

Na procházku do lesa

V rámci volného času po práci nebo škole můžete vyrazit i do lesa. Vědci již mnoha studiemi prokázali, že vůně lesa uvolňuje a uklidňuje. Při procházkách v lese relaxujeme a udržujeme se v kondici. Navíc vás to nic nestojí a snadno můžete vyrazit sami, ale klidně i ve skupině.

Zahradní práce

Zahradničení je také velmi příjemná a praktická forma aktivního trávení volného času. Vyplatí se do něj zapojit i děti. Při práci na zahradě okysličíme mozek, procvičíme manuální zručnost a vylepšíme vzhled našich rostlin.

Bazén

V rámci aktivního odpočinku se vyplatí zajít i na koupaliště. Při plavání také spálíme spoustu kalorií a zvýšíme hladinu serotoninu v mozku. Díky tomu budeme v pohodě a s dobrou náladou.

Zdroj: https://blogs.illinois.edu/view/8887/1061375859