Chystáte se na kolo? Poradíme, jak se na cyklo výlet připravit

Jestli se chystáte na cyklo výlet, je nutné si předem připravit několik věcí. Samozřejmě bude záležet na tom, jestli pojedete jen několik hodin nebo jestli budete někde přenocovat a na kole budete jezdit pár dní. V každém případě je důležité přípravu nepodcenit, musíte být připraveni nejen na rozmary počasí, ale také na případné nehody, které mohou nastat.

Musíte vědět, kolik toho ujedete

Nejdůležitější bude nepřeceňovat vlastní schopnosti. Pokud víte, že na kole rozhodně neujedete třicet kilometrů v kuse, nezkoušejte to. Stanovte si raději menší cíle, u kterých bude jistota, že nebudete zadýchaní a výlet si užijete. Počítat by s tím měl také partner, který vás bude na výletě doprovázet. Vždy je lepší vyjet ve dvou. Jestli chcete jízdu na kole trénovat, zkuste nejdříve místo auta používat kolo na menší vzdálenost a postupně navyšujte.

Překvapit vás mohou různé situace. Důležité bude zůstat hydratovaný. Připravit si můžete nejen čistou vodu, ale také různé přípravky, které vám dodají energii. V horkých dnech vám na kole může být opravdu horko a dostatek vody bude tím nejdůležitějším. Rozmyslete si, jestli pojedete na den nebo na týden. Jestli pojedete s velkou náloží, bude se vám kolo řídit jinak, než kdybyste jeli z prázdnou.

Mohlo by vás zajímat:  Chilské město Iquique pohltí drak. Prozatím je z něj vyhledávaná písečná atrakce

Buďte připraveni na každou situaci

Jestli se chystáte na výlet, který bude trvat několik dní, je nutné si připravit to nejpodstatnější, abyste během cesty nebyli nepříjemně překvapeni. Důležité bude mít s sebou kvalitní oblečení, které ochrání nejen před sluncem, ale také před chladnem, protože noci mohou být chladnější i v létě. Nezapomeňte na kvalitní termosku nebo termohrnek. S sebou si můžete vzít stan, pokud se chystáte na dobrodružnější cestu.

I když hlásí krásné počasí, může se stát, že se pokazí a vy pojedete v dešti nebo dokonce bouři. Proto je nutné vybrat správné oblečení. Obecně je v létě teplota vyšší, ale bude nutné se pak přizpůsobit také večerních teplotám, které budou nižší. Důležitou součástí výbavy je helma, která ochrání před možným zraněním hlavy. Můžete si vzít také chrániče na kolena nebo lokte, oblíbené jsou i páteřáky.