Lepší než drahý sirup z lékárny: šťáva z červené řepy vyžene nachlazení z těla
Řepa obsahuje mnoho zdravých látek a má také velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Je výborná pečená, do polévek, do omáček nebo z ní můžete připravit sirup, který podporuje imunitu a bojuje proti hypertenzi. Odborníci na výživu doporučují pít řepnou šťávu. Dusičnany obsažené v zelenině zvyšují koncentraci oxidu dusnatého v krvi, což rozšiřuje krevní cévy.
Červená řepa pro zdraví
Řepa obsahuje draslík, fosfor, hořčík, vápník a železo, stejně jako vitamíny jako B11, tj. cholin, vitamín A a C. Látka zodpovědná za barvu řepy (betanin) je také velmi zdravá. Zelenina obsahuje dále flavonoidy, karoten a antokyany. Řepa je známá svými vlastnostmi podporujícími zdraví.
Kdo by neměl jíst řepu?
Řepa je poměrně bohatým zdrojem sacharózy, takže lidé s diabetem by k ní měli přistupovat opatrně. Řepa také obsahuje oxaláty, proto se nedoporučuje ve velkém množství osobám náchylným k tvorbě ledvinových kamenů.
Kdo by měl často jíst řepu?
Řepu by měli zahrnout do své stravy lidé, kteří chtějí shodit nadbytečné kilogramy. Sto gramů zeleniny obsahuje pouze 43 kcal a zároveň je tato zelenina bohatým zdrojem vlákniny, která poskytuje pocit sytosti a zlepšuje trávicí procesy. Řepa se je také prospěšná při anémii, neurózách, chřipce a nachlazení. Při pravidelném užívání podporuje imunitu a reguluje krevní tlak. Zelenina také obsahuje malé množství saponinů, jejichž přítomnost ve stravě může snížit riziko srdečních onemocnění. Šťáva z červené řepy se také používá jako prevence rakoviny.
Sirup z červené řepy pro vaše zdraví
Sirup z červené řepy pomůže regulovat krevní tlak, podpořit imunitu, léčit kašel a nachlazení. Jeho příprava je velmi snadná, stačí vložit řepné kousky do odšťavňovače. Pro lepší chuť můžete k této zelenině přidat jablko nebo mrkev. Případně můžete silně rozdrtit červenou řepu a pak získat šťávu přes tenké plátno.
Zdroj: https://www.cleaneatingkitchen.com/cant-be-beet-juice/