Některé jídlo se zdravě jenom tváří. Oblíbené dietní položky mají víc kalorií než hamburger

Klasický hamburger okolo 250 g má přibližně 750 kalorií. Závisí však také na přísadách – omáčky, sýry, plátky slaniny. To není zrovna málo a během diety to může způsobit nahromadění energie, která se ukládá zpět do tuků, se kterými bojujeme. Avšak existují potraviny, které jíme zcela běžně a mají mnohem vyšší počet kalorií.

Salátová překvapení

Zprvu se může zdát, že salát je ideální volbou pro naši postavu. Obecně je salát prezentován jako zdravá strava, kterou vyhledávají právě lidé s dobrými stravovacími návyky. Pokud máme na mysli salát složený převážně z listové zeleniny, rajčat a okurek se skromnou porcí dresinku, tak to jistě i platí. Na jídelních lístcích restaurací však můžeme najít různé druhů salátů, které obsahují smažené maso, krutony z bílého pečiva, sýry a těžké majonézové dresinky. Porce takového salátu může lehko přesáhnout i 700 kalorií. Samotné označení „salát“ tedy nemá magické hubnoucí účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Müsli a kandované ovoce

Zdravá snídaně plná ovesných a obilných vloček, sušeného ovoce a jogurt s medem dodá tělu po ránu pořádnou dávku energie. Obsahuje také spoustu vlákniny a vitamínů. S tím ale bohužel i obrovské množství kalorií. V závislosti na ingrediencích může taková porce dosáhnout i 700 kalorií. Než se vyděsíte, je třeba říci, že po ránu je velký přísun energie vhodný. Zároveň je však nutné zvážit, jaký životní styl vedete a jaké jsou vaše energetické potřeby. Možná bude stačit jen snídaňovou misku poskládat trochu jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Detoxikace nastartuje játra a pročistí organismus. Vyzkoušejte tři netradiční koktejly

Bezlepkové palačinky

Lepek si v posledním desetiletí utvořil poměrně špatné jméno a je spojován s chorobami trávícího ústrojí, únavou a bolestí hlavy. Bezlepkové palačinky z mandlové mouky mohou být vhodnou alternativou mouky pšeničné. Přestože mandlová mouka obsahuje spoustu cenných živin a vitamínů, může se stát pastí pro lidi, kteří se snaží redukovat hmotnost. Mandlová mouka totiž obsahuje až dvakrát více kalorií než tradiční pšeničná mouka. Přídavkem javorového sirupu, sladkého ovoce, šlehačky nebo ovocného džemu se poměrně snadno mohou stát kalorickou bombou.

Zdroj: https://www.honorhealth.com/healthy-living/a-salad-can-have-more-calories-a-burger