Nedovolte, aby se z vašeho balkonu stal holubník. Otravné ptáky vyženou známé pachy

Balkony často využíváme jako místo odpočinku nebo pro skladování různých věcí. Vybavení na něm ukryté ale láká městské holuby, kteří dychtivě přilétají zkontrolovat, zda by se zde pro ně něco nenašlo. Pro většinu z nás se jedná o nevítanou návštěvu. Jak se nezvaných hostů zbavit a zabránit jim v tom, aby se vraceli?

Holuby nekrmte ani venku

Hlavní chybou obyvatel sídlišť je krmení holubů, kteří se procházejí po chodnících. Nejen že tím ptactvu mohou ublížit, ale také je tím lákají do svých příbytků. Následky mohou být vážné. Holubi se živí téměř čímkoliv, co se dá jíst, a proto vůbec nepotřebují naši pomoc. Na krmení lidmi si ale velmi rychle zvyknou a vyhnat je o dům dál není nic jednoduchého.

Přestože existují speciální bodce, které mají zabránit holubům v usazování na parapetech a zábradlích, nedoporučuje se jejich využívání. Holubi jsou pod částečnou druhovou ochranou, a proto je lepší používat odstrašující prostředky a nijak jim neškodit. Je také nezákonné zbavovat se holubích hnízd. Kromě toho bez patřičných znalostí připravíme dospělé jedince o domovy a mláďata o šanci na život. Nedopatřením můžeme při neodborné manipulaci také rozbít nevylíhnutá vejce.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci dokázali, že psi mají šestý smysl. Dokážou reagovat na změny pod povrchem Země
Zdroj obrázku: Freepik

Pachy, které je odpuzují

Zbavit se holubího hnízda lze jen z vážných bezpečnostních nebo hygienických důvodů, navíc to lze učinit pouze v určitém ročním období, tedy přes zimu. Jak tedy holuby od svého bytu odlákat? Řešením mohou být prosté naftalínové kuličky. Ukazuje se, že toto specifické opatření odpuzuje nejen moly, ale i holuby. Rozprostření kuliček na parapetech nebo balkonech vám zajistí, že se vašemu bytu vyhnou obloukem.

Pokud nemáte naftalínové kuličky, dalším způsobem, jak holuby z balkonu dostat, je použití dráždivých pachů, například octa. Zde však musíte počítat s rychlým zvětráváním a s tím, že nepříjemný zápach bude nejspíš pronikat i do bytu. Holubi se dále vyhýbají pánským deodorantům a osvěžovačům vzduchu do auta.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons