Na drahé osvěžovače vzduchu zapomeňte. Se zápachem doma zatočí obyčejný prášek z kuchyně

Máte v domácnosti nepříjemný zápach? Máte vyprané oblečení, které ale po vyndání ze skříně zapáchá, jako byste ho měli zatuchlé? I takové problémy se mohou objevit velmi snadno. Stačí jen malá chyba nebo nepozornost, leckdy postačí maličkost, a zápach se rychle objeví. Mnohem obtížnější je se ho zbavit, ale s tím vám poradíme.

Velkým pomocníkem bude jedlá soda

Jedlá soda pomůže nejen v kuchyni při pečení, ale také při úklidu celé domácnosti. Je to jednoduchá cesta, jak mít čistou kuchyň, ale také koupelnu. Dokáže si poradit s ucpanými odpady a také umí skvěle vyleštit například vodovodní baterie. K čemu je ale jedlá soda ještě vhodná? Je to skvělý neutralizátor zápachu.

Pro nepříjemný zápach v domácnosti může být mnoho důvodů. Existuje ale jedna cesta, která je osvědčená a může vám zachránit domov. Je jí jedlá soda, kterou používaly už naše babičky. Soda dokáže odstranit pachy, ale musíte postupovat ve správném pořadí. Někdy stačí jednou měsíčně nasypat jedlou sodu do odtoků ve dřezu, použít ji můžete také do myčky nádobí nebo do lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Na podzim se začínají domy plnit nezvanými návštěvníky. Na myši i pavouky jde však vyzrát
Zdroj obrázku: Freepik

Odpady stačí zalít vroucí vodou

Pokud se rozhodnete vyčistit odpady jedlou sodou, stačí nasypat celý pytlík do odtoku a následně ji zalít horkou vodou. Tento postup byste měli alespoň dvakrát zopakovat, dokud nebudete s výsledkem spokojení. Bude se vám mnohem lépe dýchat, navíc k čištění používáte prostředek, který je ekologický a nezatíží vaši peněženku.

Jedlou sodu ale můžete také vložit do lednice, která vám pomůže zbavit se zápachu z potravin, které jsou prošlé. Je to všestranný pomocník, který je levný a nezatěžuje ani životní prostředí. Můžete ji snadno použít jako vonnou látku, v lednici pak bude stačit misku s jedlou sodou jednou za měsíc nebo podle potřeby vyměnit. Kromě sody můžete v domácnosti využít také kyselinu citronovou nebo ocet.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/au/in-the-home/will-bicarbonate-soda-get-rid-of-smells.html