Některé jídlo dokáže zničit žaludek. Těmto „lahůdkám“ by se měl každý obloukem vyhnout

Velmi často kuchaři čerpají i z ostatních zemí, aby své recepty vylepšili nebo si vyzkoušeli něco nového. Na tom není nic špatného, ale každý pokrm by měl obsahovat cenné živiny, které tělo potřebuje. Existují také potraviny, které není vhodné konzumovat, protože mohou způsobit problémy v žaludku.

Pálení žáhy, průjem nebo chronická bolest nejsou výjimkou

Jestli sníte něco špatného, zkaženého nebo nezdravého, v jednorázovém pojetí se vám nemusí nic stát. Pokud ale budete konzumovat pravidelně nezdravé jídlo, můžete si zadělat na problémy se žaludkem. Někdy je to pálení žáhy, průjem, nebo dokonce vředy. Je tedy dobré vědět, jakým potravinám se vyhýbat.

Vhodné nejsou například zpracované potraviny. Mnoho lidí si doma nestíhá uvařit, a tak sáhnou po instantních produktech, které jsou sice rychle hotové, ale lidskému tělu nedají kromě sacharidů a tuku vůbec nic. Pravidelná konzumace těchto potravin může vést k žaludečním problémům. U těchto potravin se problémy vyskytují pravidelně.

Mohlo by vás zajímat:  Úspěch nepadá z nebe. Vždy k němu vede cesta plná selhání, kterou ne každý zvládne
Zdroj obrázku: Freepik

Problémy může způsobit i masový vývar nebo jídlo z fastfoodu

Není potřeba nikomu říkat, že rychlé občerstvení nepatří mezi pokrmy, které jsou zdravé. Chybí mu vitaminy, minerály i prospěšné živiny. Naopak v nich najdete velké množství soli, trans tuků nebo konzervačních látek. I proto spoustě lidem takové potraviny velmi chutnají. Mohou ale přetěžovat játra a také vedou k tloustnutí. Nebezpečná v některých případech může být i kuřecí polévka.

Je to sice první záchrana například při nachlazení, ale může způsobit problémy se žaludkem. Horký vývar může zvýšit produkci trávicích šťáv a dojde tak k akutní bolesti. Pikantní jídla má v oblibě mnoho lidí. Při pravidelné konzumaci ale mohou podráždit žaludek. Bude vás pálit žáha a v nejhorším případě se objeví žaludeční vředy. Místo těchto potravin si dejte kousek ovoce nebo zeleniny.

Zdroj: https://www.naca.gov.ng/healthy-living/5-vegetables-that-kill-96d5-stomach-fat, https://www.rallyhealth.com/food/the-best-and-worst-foods-for-your-gut