Jaké věci byste neměli zmiňovat ve svém životopisu?

Dobrý životopis patří mezi důležité dokumenty, které budou vyžadovat v každém novém zaměstnání, do kterého se budete hlásit. Budoucímu šéfovi tak ukáže, kdo se hlásí na vypsanou funkci, jakými pracemi si prošel a jaké má zkušenosti také z jiných oblastí. Jestli nevíte, co do životopisu nepatří, přečtěte si náš článek.

Některé věci byste neměli v životopise vůbec zmiňovat

Některé nepodstatné věci budoucímu zaměstnavatele nebudou zajímat. Jednou z nich je například to, že si nechce číst o zaměstnáních, které nemají nic společného s funkcí, na kterou se hlásíte. Jestli se hlásíte do kanceláře, nebude nikoho zajímat, kde všude jste pracovali jako číšník nebo kominík. Nikdy nepište do CV zbytečné informace. Svoje úspěchy ze střední školy v nepodstatných soutěžích můžete sdělovat přátelům u piva, ale do profesního životopisu nepatří.

Na druhou stranu nezapomeňte připsat činnosti, do kterých jste se hlásili jako dobrovolník. Takové práce může zaměstnavatel ocenit a zjistí tak, že patříte mezi ty nejlepší. Nikdy do životopisu nepište, jaké vyznáváte náboženství nebo politické názory. To jsou věci, které jsou osobní, a do budoucího zaměstnání je nebude nikdo vyžadovat.

Mohlo by vás zajímat:  Netěsnící okna se nepříjemně promítnou do vyúčtování za teplo. Revize před zimou je základ

Dávejte si pozor, abyste se v životopise nepřechválili

Jestli si budete hrát na papíře na chytřejšího člověka, jedině si tím ublížíte. Nikdo v CV nelžete, protože se na to přijde hned při prvním pohovoru. Pokud se budoucímu zaměstnavateli nebude něco zdát jasné, zeptá se vás a vy nebudete vědět, co odpovědět, bude to vás problém a může to způsobit, že vás do zaměstnání nevezmou.

Proto, i když chcete vypadat co nejlépe, nepoužívejte cizí slova, která neznáte. Zaměstnavatel naopak ocení, pokud se zeptáte na něco, v čem si nejste jistí. Na pohovoru buďte zdravě sebevědomí, ptejte se, zajímejte se a uvidíte, že to udělá mnohem větší dojem, než kdybyste se tvářili nadřazeně nebo dokonce znuděně.

Zdroj: https://www.indeed.com/career-advice/resumes-cover-letters/what-not-to-put-on-a-resume