Máte doma myši? Nepanikařte, můžete se jich snadno zbavit

Přítomnost myší je velmi nepříjemná. Stačí, když vidíte nepořádek v kuchyni, kdy vám pod nohama jedna proběhne. Není těžké se jich zbavit, je ale nutné to udělat rychle, protože se jich brzy může objevit mnohem více. Jejich přítomnost zjistíte nejen díky nepořádku v kuchyni, ale na podlaze bude také trus nebo se ve zdech objeví větší díra.

K odstranění myší pomohou bylinky i jiné metody

Jestli máte doma myši, bude potřeba se jich co nejdříve zbavit a poté důkladně uklidit celý byt nebo dům. To byste měli dělat pravidelně, protože je to nejlepší prevence nejen proti myším, ale také mravencům a dalšímu hmyzu, který doma rozhodně mít nechcete. Proto zkontrolujte, jestli máte uklizeno a jestli nemáte ve zdech, v oknech nebo u dveří díru, kterou by se myš mohla protáhnout. V tomto ohledu jsou velmi vynalézavé.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas zasadit na zahradu okouzlující lilie. Nejlépe porostou v prosluněném záhonu

Pro myši není problém vylézt až do třetího patra. Proto není výjimkou, když se objeví v panelákových bytech, které nejsou v přízemí. Snadno tak využijí i díru ve střeše a dostanou se tudy do domu. Zeď můžete ochránit několika způsoby, ale myš snadno prokousne například polystyren nebo minerální vatu. Proto bude nutné zdi zajistit jiným způsobem.

Myš můžete chytit do pasti nebo se ji zbavit jinak

Myši nemají rády vůni máty, divizny nebo rajčatových listů. Můžete podlahu posypat také plesnivým citronem, postříkat lakem na vlasy nebo poklást květy třezalky. Jestli najdete jejich hnízdo, zlikvidujte ho a na jeho místě použijte odpuzovač. Na tohle místo se myši už vracet nebudou. Můžete také kolem domu vysadit mátu, která je nepříjemná nejen myším, ale také krkům nebo další zvěři.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo vidí mravence doma rád. Nevítaný hmyz vyžene oblíbená zelenina

Použít můžete také klasické pasti na myši nebo elektrické odpuzovače. Ty vydávají zvuky, které člověk neslyší, ale jsou velmi nepříjemné pro hlodavce. Můžete je využít v místnostech, kde jste myši viděli nejčastěji. Dobré bude si pořídit jejich přirozeného nepřítele – kočku. Bude vám myšky nosit jako suvenýry a vy budete mít po problému s jejich přemnožením.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a35872/how-to-get-rid-of-mice/