Jak nepřetěžovat své tělo? Naučte se ho poslouchat

Máte napjaté svaly, necítíte se dobře, trpíte pocity úzkostí, jdou na vás častěji migrény nebo dokonce deprese? Vaše tělo se vám snaží říct, že potřebuje odpočinek. Není jednoduché na chvíli vypnout a věnovat se sami sobě, ale bude to potřeba. Při rychlém fungování vaše tělo nemusí zvládnout stres a může vypovědět službu.

Jak si uvolnit tělo a zároveň potěšit mysl?

Jak porazit dlouhodobý stres, který se na vašem těle zaručeně podepíše? Jednou z možností je pořídit si domů kozlík lékařský. Je to bylinka, který má uklidňující účinky. Koupit si můžete jak tinkturu, tak sušené listy, které pak jen zalijte vroucí vodou. Můžete ho použít také při problémech se žaludkem. Lžičku kozlíku zalijte 150 ml horké vody, louhujte zakryté asi deset minut a pijte hrnek třikrát denně.

Samozřejmě si můžete pomoci také vlastními masážemi, nebo se poddejte rukám odborníka. Masáže byste měli provádět pravidelně, protože jedině tak své tělo dostatečně uvolníte a budete se cítit dobře. Stačí masáž obličeje. Pomocí ukazováčku a palce zatlačte na konče obočí u kořene nosu. Dýchejte zhluboka, pohodlně se posaďte do tureckého sedu a zavřete oči.

Mohlo by vás zajímat:  Jídlo ve špatnou hodinu zkracuje život. Nejnovější studie přinesla znepokojivá čísla

Pomalým dýcháním ulevíte tělu

Dýchejte velmi pomalu asi půl minuty, poté se tři vteřiny nadechujte a na další tři zadržte tech. Znovu pomalu vydechujte a tento proces můžete několikrát zopakovat. Můžete samozřejmě zvolit také jiné druhy masáže, které vás dokonale uvolní. Jednou za čas si udělejte čas jen pro sebe a dělejte věci, které vás baví.

Energii si dodáte také správným jídelníčkem a pravidelným cvičením. Správné potraviny, které dostanete do těla, mohou mít velký vliv na to, jak se nejen budete cítit, ale také jak budete vypadat. Lidé, kteří se ve svém těle necítí dobře, mohou pak mít problém nejen sami se sebou, ale také se svým okolím. Proto svému tělu naslouchejte a dejte mu vše potřebné.

Zdroj: https://greatist.com/move/listen-to-your-body-fitness