Zdlouhavému rozmrazování okének v autě bude konec. Tento trik ocení všichni řidiči

Zima činí silnice nebezpečnými a řidiči si stěžují na neustálý boj se zamrzlými zámky a okny. I když můžeme na trhu získat spoustu prostředků, které nám pomohou dostat se k zasněženému vozidlu, existuje jeden chytrý trik, jak se dostat do auta i bez chemických přípravků. Poradíme, jak rychle rozmrazit zrcátka a okna v autě.

Zima a dopravní prostředky

Bílá zima je krásné období, na druhé straně velmi nenáviděná velkou částí řidičů. Sníh a mráz ovlivňují nejen stav vozovky, ale také nutí majitele automobilů každý den odklízet sníh a pečlivě škrábat námrazu z oken a zrcátek. Málokdo to ví, ale existují banální triky, které urychlí rozmrazování těchto míst. Díky nim můžete snadno obnovit vynikající viditelnost a ušetřit si spoustu času.

Mohlo by vás zajímat:  Letní, zimní, nebo celoroční: každý typ pneumatik má své výhody

Jak rychle rozmrazit zrcátka automobilu?

Chcete-li se zbavit námrazy ze zamrzlých zrcátek v autě, stačí použít speciální tlačítko, které se nachází vedle tlačítek, která slouží k aktivaci větracích otvorů nebo knoflíků pro nastavení zrcátek. Mnoho řidičů má však problém s lokalizací této funkce, jelikož bývá ve vozidlech skrytá. Chcete-li aktivovat odmrazování zrcátek, musíte spustit také vyhřívání zadního okna – to také fouká teplý vzduch na zrcátka.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby, jak rozmrazit zrcadla v autě

Záležitost je komplikovaná v případě vozidel, která nemají funkci vyhřívání zadního okna. Existuje však osvědčený trik, který v takové situaci pomůže, a to pytel teplé vody. Pokud chcete rychle rozmrazit zrcátka v autě, nalijte velmi teplou vodu do sáčku před odchodem z domu. Pak pevně zavřete a vezměte tento sáček s sebou do auta. Pak už jen stačí otřít jím okna a zrcátka a led se bleskově rozpustí.

Mohlo by vás zajímat:  Použitím dvojitého dorazu plynového pedálu lze dosáhnout maximálního zrychlení

Domácí rozmrazovač oken

Dalším řešením bude také domácí rozmrazovač, který by měl být aplikován na konkrétní povrch. Chcete-li to provést, jednoduše smíchejte alkohol s vodou v poměru 3 : 1 a poté nalijte kapalinu do láhve s rozprašovačem. Pak postříkejte okna a zrcátka a počkejte několik sekund, dokud mráz úplně nezmizí.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/homemade-de-icer/