Dieta přispěje nejen k vysněné postavě. Správný jídelníček uleví srdci a předejde mnoha nemocem

Správná životospráva je velmi důležitá pro naše zdraví i ideální hmotnost. Dieta je pro mnoho lidí děsivé slovo, protože si představují, že budou celý den hlady a nebudou moci jíst vše, co mají rádi. Ve většině případů to tak vůbec není. Musíte si ale zvolit nejlepší dietu, která bude fungovat a posílí vaše srdce. Díky tomu můžete nejen zhubnout, ale také předejít mnoha nemocem, se kterými se potýká v dnešní době obrovské množství lidí.

Mohlo by vás zajímat:  Minerální voda uhasí žízeň a doplní důležité prvky. Ne vždy ale jen prospěje

Bílkoviny a vitamíny

Bílkoviny pocházející z živočišných produktů je dobré trochu omezit. Zdrojem by měly být hlavně rostliny. Množství hodně závisí na věku, zdravotním stavu, hmotnosti a pohybové aktivitě. Pokud například vážíte 56 kg, měli byste sníst kolem 45 g bílkovin denně. Obvykle je přijímáme z masa, ryb, vajec, sýrů, uzenin, mléka a mléčných výrobků. Skvělým zdrojem, na který byste se měli soustředit, je sója, čočka, fazole, hrách, cizrna, fazole, pečivo, těstoviny a rýže.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamíny byste měli brát z čerstvého ovoce. Nespoléhejte na doplňky stravy. Některé složky a vitamíny vám mohou doplnit, ale nesmíte na ně spoléhat. Hlavním zdrojem vitamínů pro naše tělo by měla být strava, kterou jíme. Ke každému jídlu si dejte zeleninu nebo salát. Každý den snězte 1–2 plody ovoce. Ideální jsou jablka, hrušky, švestky, nektarinky nebo pomeranče. Jediný vitamín, který byste měli doplňovat uměle, je vitamín D během podzimních a zimních měsíců.

Mohlo by vás zajímat:  Červený pruh na kůži jako symbol blížící se smrti. Lékaře je nutné vyhledat co nejdříve

Steroly a stanoly

Tyto látky jsou podobné lékům. Dokáží rychle a efektivně snížit cholesterol v krvi. Nejvíce těchto cenných látek se nachází v rostlinných olejích (např. řepkovém, kukuřičném, lněném a olivovém). Kromě toho se nachází také ve zdravých tucích, např. avokádu, ořeších, pšeničných klíčcích a sójových bobech. Odborníci doporučují konzumovat 2 g sterolů či stanolů denně. Díky tomu můžete snížit svůj cholesterol až o 10 procent, a to bez chemikálií a drahých léků s mnoha vedlejšími účinky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/heart-healthy-foods