Pracovat, nebo být na cestách: s dobrými pravidly a vybavením jde oboje skloubit dohromady

Práce nemusí být spojená jenom s nudnou kanceláří, jednou květinou a několika křesly. Pandemie nás přesvědčila o tom, že spoustu práce může mnoho lidí udělat i doma v obýváku u počítače – samozřejmě pokud nejsou ničím rušení. Jestli máte práci v kanceláři, můžete si ji snadno přenést domů, nebo ještě lépe – můžete klidně cestovat, a přitom být v práci.

Práce na dálku není vhodná pro každého

Každá práce nejde vykonávat na dálku, a pokud se taková najde, musí se nastavit jasná pravidla, abyste opravdu při cestování nebo homeoffice pracovali a nedělali jiné věci, které vám doma hoří. Zákoník práce uvádí podmínky, za kterých je možné takto pracovat, což by vám měl sdělit zaměstnavatel. Pokud se se svým nadřízeným domluvíte na práci na dálku, může to mít výhody pro obě strany.

V současné době takovou možnost využívají lidé, kteří podnikají, nebo ti, kterým to firemní podmínky dovolí. Nezávislý pracovník si navíc může určovat dobu, po kterou bude pracovat a skloubit to tak i s rodinným životem. Takový člověk ale nemá ze zákona nárok na placenou dovolenou a musí hodně pracovat, aby se uživil, protože pojištění není levné.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle v letadle nikdy nezkoušejte, pokud nechcete naštvat posádku i ostatní cestující
Zdroj obrázku: Freepik

Na práci budete potřebovat kvalitní notebook

Na práci při cestování vlakem, autobusem nebo letadlem je nutné koupit kvalitní notebook, ke kterému budete moci připojit i různá zařízení, která budou počítač nejen dobíjet, ale také se díky nim můžete připojit na internet. Pokud se chystáte rovnou do zahraničí, můžete si pořídit SIM kartu s internetem. V poslední době je oblíbené cestování obytným vozem. Můžete se kdykoliv přesunout, nejste ničím limitovaní a navíc můžete objevit zajímavá místa.

Notebook by měl být hlavně spolehlivý, měl by dlouho vydržet na baterii a také být lehký, protože ho budete pravděpodobně hodně často tahat s sebou na různé akce. Jestli budete počítač používat na videohovory, je nutné mít také vyšší rychlost sítě. Na internetu najdete mnoho modelů, které stojí za to vyzkoušet, než se rozhodnete pro konečnou koupi.

Zdroj: https://www.yoh.com/blog/10-ways-to-work-and-travel-at-the-same-time