Chytré televize trpí bezpečnostními riziky, špatným rozhraním a nespolehlivým výkonem
S nástupem chytrých televizorů na trh se strhla doslova mela o jejich pořízení. Zpočátku byla jejich dostupnost omezená, jelikož pořizovací cena byla vysoká. Když nyní navštívíte elektro prodejnu nebo internetový obchod, na každém rohu na vás tyto televizory hledí. I když nabízí spoustu užitečných funkcí a na první pohled vypadají užitečně, realita může být úplně jiná.
Smart TV je označení pro televizory s přístupem k internetu. Nemusíte tedy používat herní konzole nebo set top boxy k tomu, abyste se mohli dívat na různé streamovací platformy. Chytré televizory samy o sobě umožňují stahovat různé aplikace, které lze následně spravovat. Své místo v domácnosti si určitě zaslouží, ale stejně tak si ho zaslouží i televizory, které nedisponují internetovým připojením. Jaké jsou nevýhody chytrých televizorů?
Dopad na soukromí uživatelů
Bezpečnost a soukromí je to nejcennější, co na internetu máme. Při koupi chytrého zařízení bychom měli dávat zvýšený pozor na bezpečnost. V tomto směru patří chytré televizory mezi největší hříšníky. Drtivá většina chytrých televizorů používá automatické rozpoznávání obsahu ke sledování. Tyto informace jsou využívány k zobrazování personalizované reklamy.
Nedostatek aktualizací je dalším problémem v rámci bezpečnosti. Trvá delší dobu, než jsou vydány, což může mít negativní dopad na zabezpečení. Většina chytrých televizorů je vybavena integrovanou kamerou a mikrofonem, což může vést dokonce ke špehování.
Tristní rozhraní
Inteligentní televizory se ovládají prostřednictvím dálkového ovladače. To z nich dělá nejméně komfortní chytré zařízení ze všech. V porovnání s chytrým telefonem, notebookem nebo další elektronikou je psaní pomocí dálkového ovladače opravdu zdlouhavé a otravné. Novější televizory už se snaží tento handicap napravit, u starších kousků nečekejte žádné zázraky.
Nespolehlivý výkon
Častým bodem úrazu je samotný výkon televizorů. Špatný výkon a zanedbávání ze strany vývojářů jsou typickými problémy. Náhlé zamrznutí, pád nebo zpoždění tlačítek nejsou žádnou novinkou. Kolikrát je potřeba restart samotných aplikací, abyste se někam posunuli.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-to-not-buy-smart-tv/