Životnost baterie v telefonu zkracují zbytečné chyby. Nabíjení má svá pravidla

Nabíjení telefonu je věc, kterou děláme denně a nepřemýšlíme nad tím, jestli to děláme správně, nebo ne. Jakmile se objeví problémy s baterií, začneme vinit výrobce. Bohužel za zhoršení stavu baterie si často můžeme sami. Proto je dobré vědět, jak životnost baterie prodloužit.

Kapkové nabíjení v noci

Většina lidí nechává svůj telefon nabíjet přes noc. Je to logické, v noci telefon nepotřebujeme, tak proč ho nenechat nabít. Bohužel je to chyba. Tento způsob zkracuje životnost baterie. Během nočního nabíjení se totiž děje to, že telefon po nabití klesá na 99 % a následně se zase dobije. Říká se tomu kapkové nabíjení. Tento způsob nabíjení vytváří velké množství tepla, které když se spojí s teplotou v místnosti, vede k poškození baterie. Ač je tento způsob nabíjení velmi pohodlný, měli bychom se ho vzdát. Pokud se tohoto zvyku vzdát nechcete, pořiďte si chytrou nabíječku, která se vypne v okamžiku, kdy je telefon plně nabitý.

Mohlo by vás zajímat:  Politý notebook zachrání rychlý zásah a dobře zvolený postup
Zdroj obrázku: Freepik

Levná nabíječka představuje riziko

Pokud máte v plánu koupit si nový telefon, většina výrobců nabádá k tomu, abyste si koupili i nabíječku. Na nabíječkách se rozhodně nevyplatí šetřit. Pokud se rozhodnete pro levnou nabíječku, vystavujete se nebezpečí poškození baterie a telefonu i své domácnosti. Nabíječky a telefony se totiž velmi zahřívají, a pokud se ukáže, že v nabíječkách byly vadné komponenty, hrozí zkrat a následně požár. Stejné riziko hrozí i u levných USB kabelů.

Teplotní výkyvy poškozují baterii

Výrobci telefonů doporučují používat zařízení při teplotě v rozmezí 0–25 stupňů Celsia. Pří výkyvech teplot může docházet k poškození baterie. Pokud je velká zima, do baterie se dostává vlhko, které poškozuje její součásti. Telefon by neměl být vystaven ani vysokým teplotám, aby nedocházelo k přehřívání.

Mohlo by vás zajímat:  Po dobré večeři se dobře spí i hubne. Důležité je nejen složení potravin

Ideální stav baterie

Rozhodně stavu baterie neprospívá, když telefon necháte úplně vybít. Stejně tak není optimální, aby byl telefon nabíjen na 100 %. Oba dva extrémy zkracují životnost baterie. Ideální je připojit telefon k nabíječce, pokud má baterie 20 %, a odpojit při 80 %.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html