Na cyklistický výlet se vyplatí připravit. Hlavně nic nezapomenout a dostat tělo do formy

Plánujete si vyjet na kole, ale nevíte, jak se připravit a jak na nic nezapomenout? Záleží na tom, na jak dlouho chcete jet a jestli máte kde přespat. Příprava se pak bude podle toho lišit. Také bude záležet na počasí, protože pokud vás překvapí déšť, pojede se mnohem hůře. Největší pozor si dejte na to, abyste nepřecenili svoje síly, protože nadšení z výletu by vás rychle mohlo přejít.

Jízda na kole není pro každého, musíte se připravit

Jestli se rozhodnete pro výlet na kole, ale dlouho jste na něm neseděli, může to být velmi namáhavé. Měli byste před samotným výletem něco natrénovat, protože pokud pojedete s někým, kdo pravidelně sportuje, budete mít problém udržet s ním tempo. Začínejte proto na krátkých vzdálenostech a postupně přidávejte nejen vzdálenost, ale také zkuste zrychlit. Výlet samozřejmě nebudete jezdit v rychlém tempu, ale mohou se objevit kopce nebo náročné cesty.

Mohlo by vás zajímat:  Překonat lenost a cvičit v zimě je výzva. Dobrý pocit ze sebe za to ale stojí

Během výletu si můžete udělat přestávky, pokud budete mít pocit, že už nemůžete. Odpočinek je velmi důležitý, naberete síly na další cestu. Jestli jedete do kempu nebo hotelu, tak sledujte čas, abyste se do něj vrátili včas a ještě před setměním. Při koupi kola byste měli dbát hlavně na to, aby se vám na něm dobře sedělo. Rám musí být přesně pro vás, stejně jako sedátko.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si zkušební jízdu ještě před samotným výletem

Pokud máte nové kolo doma, raději ho vyzkoušejte, protože se mohou objevit nedostatky nebo skryté vady. Pokud si budete brát na záda batoh, pojede se vám jinak, než když pojedete pouze s peněženkou v kapse. V létě si nezapomínejte brát lahev s vodou nebo si ji pravidelně někde kupujte. Během jízdy vydáte spoustu energie a je vhodné mít s sebou také svačinku.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit zápachu z nohou? Zkuste přírodní metody

S sebou je pak vhodné vzít si nejen vodu, ale také oběd, který se nebude kazit. Stavit se můžete i v restauraci a nabrat síly. Dávejte si ale pozor, abyste si nedali příliš těžké jídlo. Jestli pojedete na noc a s partou, můžete si s sebou sbalit stan a můžete se střídat v jeho vezení.

Zdroj: https://worldexpeditions.com/Blog/ultimate-guide-preparing-cycling-tour