Chůze s kuřími oky je hotové utrpení. Přitom jim lze úplně jednoduše předejít

Kuří oka na nohou jsou velmi nepříjemným problémem, který se může objevit během několik dní. Poznáte je podle toho, že se vám velmi těžko chodí, kuří oka navíc bolí, a pokud je nebudete hned řešit, mohou se ještě rozmnožit na hodně místech, a to nejen na nohou.

Ideální prevencí je pravidelný peeling nohou

Jestli chcete kuřím okům předejít, budete se muset starat o své nohy. A tím nemyslíme jenom je zabalit do ponožek nebo si dát ranní sprchu. Pravidelně zkuste odstraňovat zrohovatělou ponožku, aby se mohla tvořit nová, a zároveň tak nohám dopřejete příjemnou masáž, kterou určitě ocení. Zvlášť lidé, kteří v práci hodně stojí, by měli svým nohám věnovat dostatečnou pozornost.

Mohlo by vás zajímat:  Cystitida se týká nejen žen. Domácí metody dokážou při infekci přinést velkou úlevu

Jestli nevíte, jak odstranit odumřelé kožní buňky, poradíme, jak na to, abyste se mohli zbavit nepříjemných následků. Vytvořit si můžete například báječný lektvar, jehož součástí bude med. Smíchejte nejdříve lžíci kukuřičného škrobu se lžící medu, vytvořte z nich hladkou směs a poté očistěte pokožku na místě, na které budete směs nanášet. Nechte hodinu působit a poté opláchněte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste nechat pokožku dýchat – žádné ponožky ani obuv

Pokud to bude jen trochu možné, po aplikaci směsi si na nohy nedávejte ani ponožky, ani žádnou obuv. Jedině tak bude směs dobře fungovat a nohy budou skutečně zdravější. Tyto obklady zkuste aplikovat po dobu čtyř dní. Můžete si také vytvořit pastu z listů a stonků kopřiv. Ty si můžete během letních měsíců nasbírat a usušit doma.

Mohlo by vás zajímat:  Ledová káva v létě osvěží, na tělo působí ale trochu jinak než horká varianta

Z mladých kopřiv pak snadno vytvoříte pastu. Umyjte listy, nadrťte je a získejte z nich hustou hmotu. Můžete přidat i trochu vody a rostlinu vhodit do mixéru. Dvě hodiny ji nechte na bolavých místech působit, přikryjte fólií a zabalte do tepla. Kromě kopřivy můžete použít také měsíček. Pastu si na tvrdá místa na nohou nanášejte každý den po dobu tří dní.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/16896-corns-and-calluses