Ježdění na kole do práce prodlouží život i o několik let

Britští věci nedávno zveřejnili výsledky studie, která ukázala, že pokud denně jezdíte do práce na kole, můžete si prodloužit život až o několik let. Ukázalo se tak, že cyklistika má blízkou spojitost s délkou života. Data z těchto studií ukázala, že pokud jste nadšeným cyklistou a jezdíte tak i do práce, můžete si značně život prodloužit.

Studie probíhala několik let

Studie probíhala v letech 1991 až 2016 a zúčastnilo se jí na 300 000 cyklistů v Anglii a ve Walesu. Výsledky možná nikoho nepřekvapí, protože každý ví, že pokud se věnuje nějakému sportu, život si tím prodlouží. Překvapivé ale je, jakého věku můžete dosáhnout, pokud se budete věnovat jízdě na kole do práce a z práce.

Pokud nedojíždíte do práce vlakem, autem nebo autobusem, nejenže chráníte životní prostředí, protože nevytváříte žádné emise, ale také si šetříte své zdraví. Můžete se tak snadno vyhnout kardiovaskulárním onemocněním nebo snížit riziko rakoviny. Autoři této studie tvrdí, že tento způsob přepravy je nejzdravější, a doporučují ho všem, kteří ho nezkusili.

Mohlo by vás zajímat:  Chuti na sladké mnoho chlapů neodolá. Když se dostaví, sáhněte pro zdravé alternativy. Pomohou i zhubnout
Zdroj obrázku: Freepik

Výsledky jsou jasné, snížíte riziko onemocnění až o několik procent

Analýza ukázala, že pokud se věnujete jízdě na kole, můžete až o 20 % snížit riziko předčasného úmrtí. Vyhne se vám nejen rakovina, ale také další nemocí spojené se srdcem a také dýcháním. Pokud k tomu připočítáme, že se budete zdravě stravovat, váš život se může prodloužit až o několik let.

Předpokládá se například, že jízda na kole může zabránit až 6 500 úmrtím v Nizozemsku, a to pouze za jeden rok. Pokud se podíváme na statistiky, je jasné, že zdravý životní styl opravdu vede k bohatému životu, který si můžete užít. Díky jízdnímu kolu ušetříte nejen čas, který byste v autě strávili v koloně, ale pomůže vás dostat do formy. Navíc si prodloužíte život a můžete s rodinou pořádat cyklistické výlety.

Zdroj: https://www.insider.com/people-who-bike-to-work-live-longer-says-study-2020-1, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2754975/