Přestat plýtvat vodou je snadné. Jednoduché změny ušetří ročně tisíce korun

Šetřit vodu může kdokoliv z nás. Stačí se jen zaměřit na detaily, které jsou ve výsledku velmi důležité. Zavíráte vodu, když si čistíte zuby nebo myjete ruce mýdlem? Sprchujete se, nebo máte raději horkou koupel? Pokud budete vědět, co děláte špatně, mnohem snadněji se dostanete k tomu, jak vodu ušetřit nebo dané množství vody využít hned několikrát po sobě.

Voda patří mezi nejcennější zdroje

Kroky, kterými můžete vodu ušetřit, jsou velmi jednoduché. Bohužel, mnoho z nás si neumí představit svůj den bez horké koupele. Víte ale, kolik vody spotřebujete, pokud si napustíte horkou vanu až po okraj? Nemluvě o tom, že spousta vody zase odejde zpátky přepadem. Proto stojí za to vystoupit ze svého komfortu a alespoň občas si dát jenom krátkou sprchu. Uvidíte, že během jediného měsíce ušetříte několik stovek litrů vody.

Mohlo by vás zajímat:  K létu patří grilování. Přestaňte dělat nejčastější chyby a staňte se hvězdou večera

Jestli chcete chránit životní prostředí, můžete vodu použít hned několikrát. Jestli doma často vaříte rýži nebo brambory, vodu z nich můžete použít například na hnojení pokojových květin. Důležité ale je, aby voda nebyla slaná. Takovou vodu můžete použít na spláchnutí toalety, což vám znovu ušetří několik litrů denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zastavte si vodu při čištění zubů

Zubní hygiena by měla trvat nejméně dvě minuty. Máte při čištění zubů zapnutou vodu po celou dobu? Tak věřte, že odpadem zbytečně proteče až 15 litrů vody, které byste mohli využít jiným způsobem. Naučte svou rodinu šetřit vodu alespoň tímto způsobem. Stejně postupujte také v případě, že si jen myjete ruce a používáte mýdlo. I několik vteřin vypnutého kohoutku může ve finále znamenat spoustu ušetřených peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Způsoby komunikace před érou sociálních médií měly mnoho podob

Do toalety bychom nikdy neměli vyhazovat zbytky jídel. Nejen že se může ucpat, ale splachováním zbytečně plýtváte vodou. V toaletách přitom většinou končí například slupky od brambor nebo tampony. Raději vodu ušetřete a pravidelně nechávejte kohoutky kontrolovat odborníkem. I když se to nezdá, kapající kohoutky vás můžou připravit o litry vody – jestli nemáte jinou možnost, dejte pod ně alespoň mísu, ať zachycenou vodu můžete použít jinak.

Zdroj: https://www.wildlifetrusts.org/actions/how-conserve-water