Zase nefunguje internet? Přijďte na příčinu nefunkčnosti

Internet dnes potřebuje snad každý. Má spoustu výhod, najdete na něm nejnovější zprávy, vyhledáte si informace a v neposlední řadě díky němu můžeme komunikovat s celým světem. Bohužel se občas stane, že internet přestane fungovat, i když nevíte, jak se to stalo. Můžete si zavolat na linku zřizovatele, který poradí, jak dále postupovat. Sami ale snadno můžete zjistit příčiny výpadku internetu a pokusit se také sami o nápravu.

Často chybu opravíte jen opětovným zapnutím routeru

Pokud se vám na počítači objeví ikonka se zprávou, že nemáte přístup do sítě, může být problém s internetem. Můžete si jedním kliknutím otevřít složku Diagnostika sítě, která většinou problém vyřeší. Někdy se stane, že router vysílá špatný signál nebo se dokonce může jednat o problém přímo vašeho operátora. Někdy pomůže vypnutí a opětovné zapnutí routeru, občas postačí restartovat počítač.

Pokud ani po restartování přístroje internet nefunguje, problém může být jinde. Zkontrolujte, jestli máte vůbec síť k dispozici. Můžete se podívat například na telefon. Jestli ano, znamená to, že problém nebude v internetu, ale přímo v počítači, na kterém chcete pracovat. V tu chvíli je vhodné zavolat odborníkovi, aby chybu opravil. Někdy může být chyba na samotném routeru.

Většinou za výpadkem stojí banality, jako vypojený kabel

Jestli na routeru nesvítí LED diody, může být problém v něm. Jestli funguje, opravdu ho většinou stačí resetovat, stejně jako počítač. Jestli restart nezafungoval, koukněte se, jestli z routeru nejsou uvolněné kabely a další připojení. Internetový kabel poznáte snadno – plastový průhledný kryt kryje kabel a má výstupek, díky kterému se snadno vyndává z portu.

Počítač ale můžete připojit k internetovému kabelu. Pokud se na internet připojíte, chyba bude v routeru. Můžete ho nechat opravit nebo si koupit nový. V případě, že ani tak nebude internet fungovat, bude opravdu nutné zavolat poskytovateli a domluvit se s ním na dalším postupu.

Zdroj: https://www.highspeedinternet.com/resources/no-internet-connection-troubleshooting-guide