Chcete ušetřit peníze? Vyzkoušejte triky, jak na to

Jestli nevíte, jak ušetřit peníze, ale nějaké navíc by se vám hodily, můžeme vám poradit několik tipů, díky kterým ušetříte spoustu peněz. Navíc poznáte, na jakých zbytečnostech utrácíte nejvíce. Možná se budete divit, ale měsíčně se dá ušetřit několik set, nebo i tisíc korun.

Jestli si chcete splnit sen a jet na dovolenou, sbírejte účtenky

Jestli nemáte motivaci, jak ušetřit peníze, zkuste si nějakou dobu sbírat účtenky za všechno, co jste ten měsíc nakoupili. Zapisujte si veškeré výdaje, které budete měsíčně mít, i kdyby to byla obyčejná svačina. Možná právě tím získáte přehled o tom, za jaké potraviny utrácíte a poznáte, že spoustu věcí nepotřebujete k životu. Stejně je ale kupujete pořád dokola.

Mohlo by vás zajímat:  Debetní a kreditní karta nejsou to samé. Víte, v čem se liší?

První měsíc bude kontrolním, nakupujte jako vždycky a sbírejte účtenky. Po celém měsíci si je projděte a zhodnoťte, kde utrácíte nejvíce. Po jednom dni sice takový rozdíl neuvidíte, ale po jednom měsíci to bude dělat slušnou částku. Vždy, než se vydáte na nákup, podívejte se, jaké obchody máte kolem sebe a kde se vyplatí nakoupit. I malý cenový rozdíl ve finále udělá velmi mnoho.

Ušetřit můžete na mnoha místech

Jestli nevíte, jak ušetřit a víte, že nejste sami schopní si odložit nějakou korunu, můžete využít služby banky. Většina z nich totiž nabízí spoření, které funguje způsobem, že při každém nákupu dostanete několik peněz zpátky a ty se vám uloží na spořicí účet, kde budou připravené, až je budete skutečně potřebovat. Peníze si ale můžete odkládat také doma, do klasického prasátka. Budete se divit, kolik korun za měsíc jste schopni ušetřit, pokud si řeknete, že budete pravidelně odkládat například dvacetikoruny.

Mohlo by vás zajímat:  Tepelné čerpadlo je efektivní a přináší úsporu, přesto se každému nevyplatí

Dejte si nějaký malý cíl a ten se snažte splnit. Budete mít velkou radost, když se vám povede na danou věc ušetřit a postupně můžete zvyšovat nejen částku. Jestli často nakupujete v jednom obchodě, využijte jeho zákaznického programy a užívejte si slevy a další výhody, které nabízí.

Zdroj: https://www.ramseysolutions.com/budgeting/the-secret-to-saving-money