Aplikace pro sledování spánku poskytnou cenné údaje, je však třeba brát je s rezervou

Jednou z nejdůležitějších činností člověka je spánek. Působí blahodárně na tělo, a to jak po fyzické stránce, tak i po té psychické. Sami uznejte, že když spíte minimálně sedm hodin denně, cítíte se plní energie oproti tomu, když spíte dlouhodobě méně. Jestli chcete zjistit více o svém spánku, využijte služeb nejrůznějších přístrojů nebo aplikací. Jaké jsou výhody a nevýhody používání těchto moderních vychytávek?

Výhody

Toužíte po zlepšení kvality a délky spánku? Využitím nejrůznějších přístrojů získáte daleko lepší přehled o své spánkové aktivitě. Nejen že vám podle personalizovaného nastavení připomene, že je čas jít spát, a pomůže vám dodržet zdravý přístup, ale také monitoruje, jak jste spali. Třeba takové chytré hodinky jsou ideálním společníkem, během spánku vám budou měřit i srdeční frekvenci. Někteří jedinci trpí spánkovou apnoí nebo nespavostí, díky moderní technologii můžete tyto problémy objevit, které by jinak zůstaly bez povšimnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Se správným jídelníčkem jdou kila dolů sama. Nezáleží přitom jen na typu potravin

Samotné monitorování spánku a jeho analýza nashromáždí data, která vám předá, a vy tak získáte cenná data v rámci dlouhodobé analýzy.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Nyní se přesuneme k nevýhodám, jelikož ty jsou zde také zjevné. Nejrůznější sledovače spánku nejsou 100% přesné, takže nemůžete věřit všemu, co vám tyto aplikace předloží. Většina z nich není schopna rozeznat přesně rozdíl mezi lehkým a hlubokým spánkem. Tyto aplikace mohou způsobovat závislost, kdy honba za lepšími čísly a výsledky častokrát vede k zanedbání potřeb vlastního těla.

Mohlo by vás zajímat:  Zaručené diety pro zázračné zhubnutí tělu jenom uškodí. Největší mýty stále kolují internetem

Další nevýhodou je samotná cena přístrojů. Nositelná zařízení (chytré hodinky, náramky) se pohybují v rozmezí od 1 000–16 000, čímž máme na mysli především Apple Watch. Víte, v jaké době žijeme? Ano, vedle technologického pokroku žijeme také v době, kdy, aniž bychom si to uvědomovali, technologie pracují s našimi osobními údaji, které prodávají dalším společnostem.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/should-you-use-a-sleep-tracker-app/