Smích skutečně léčí. Uvolní nahromaděný stres a zaplaví tělo endorfiny, změnu poznáte ihned

Smích je velice příjemnou záležitostí. Nejlepší je, pokud jej sdílíme ještě s dalšími lidmi, ne nadarmo se říkává, že smích léčí. Smích nejen že zlepší náladu, ale uvolní i silné emoce. Díky smíchu dokážeme zmírnit náročnou a vypjatou situaci, získat sympatie ostatních, a dokonce i změnit postoj ke světu a životu celkově. Smích má pro naše tělo mnoho výhod:

  • uvolňuje stres,
  • snižuje krevní tlak,
  • posiluje imunitu,
  • chrání před hormonálními poruchami.

Proč bychom se měli smát co nejčastěji?

Smíchem k životu bez stresu!

Smích je výborným způsobem, jak ovládat silné, násilné emoce a stres, který je s nimi spojen. Nejjednodušším způsobem je otevřený a hlasitý smích. Bylo prokázáno, že inhibuje sekreci stresových hormonů, které nadměrně škodí a způsobují hormonální poruchy, chrání před bolestmi hlavy a díky němu dosáhneme snadněji duševní rovnováhy.

Smích působí blahodárně i na naše tělo. Uvolňuje stresem ztuhlé svaly, okysličuje tělo a snižuje krevní tlak. Zlepšuje i břišní a brániční svaly. Díky tomu se rozšiřují cévy a pokožka se lépe okysličuje, což vede k lepší výživě. Častý smích vytváří mimické vrásky, které jsou považovány za kouzelné.

Mohlo by vás zajímat:  Japonská vodní dieta pomůže zhubnout i bez hladovění. Zaměřuje se na něco úplně jiného než jídlo
Zdroj obrázku: Freepik

Smíchem k lepší imunitě

Byl zjištěn pozitivní vliv smíchu na náš imunitní systém. Stimuluje tvorbu protilátek v krvi a T-‍lymfocytů, které neutralizují škodlivé mikroorganismy. Šťastní lidé jsou méně nemocní, ptáte se proč? Smích brzdí tvorbu stresových hormonů.

Smíchem uvolňuje tělo endorfiny – hormony štěstí. Okamžitě zlepšuje náladu a celkový pohled na svět. Posiluje činnost nervové soustavy a příznivě působí na paměť.

Smíchem k lepším vztahům

Když se člověk směje, značí to jeho pozitivní auru. Co si pod tím představit? Hlavně to, že má smysl pro humor, odstup od sebe a je šťastný. Co víc přitahuje, mračící se člověk, nebo usměvavý člověk se smyslem pro humor? Smích usnadňuje navazování nových kontaktů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/stress-relief/art-20044456