Okolo hubnutí koluje řada mýtů a polopravd. Tyhle rady k vysněné postavě nikdy nepovedou

Většina lidí touží po krásné postavě. Jenomže často chybují. V čem? Tím, že si přečtou na internetu špatné rady, a že jich je spousta! Nejčastěji se k dietě uchýlí lidé na začátku nového roku. Po náročném prosinci začíná nový rok a s tím stanovená předsevzetí o lepší postavě a zdravějším životním stylu. Pojďme se podívat, jaké mýty kolují na internetu.

Nesnídat a nejíst po 18. hodině

Někde se můžete dočíst, že vynechání snídaně je dobrý nápad. Ale opak je pravdou. Tělo potřebuje po 2 hodinách od vzbuzení potravu, jinak hrozí zpomalení metabolismu a zrychlí se výkyvy cukrů v těle. Tím spíše pak sníte větší porci na oběd a zkonzumujete více nezdravých potravin. Ranní hladovka způsobuje podrážděnost a problém s koncentrací. Místo vynechání snídaně se doporučuje změna jídelníčku a snížení porce jídla.

Na internetu se objevuje rada, že byste měli přestat jíst po 18. hodině, aby se hubnutí podařilo. Jenže to je naprostý nesmysl. Poslední jídlo má být snědeno 2–3 hodiny před spánkem, jinak hrozí návaly hladu a noční mlsání. Delší pauza od jídla může vést k rozkolísaní metabolismu. Večeře by neměla být těžká. Ideální složkou je zelenina a potraviny s malým množstvím sacharidů.

Mohlo by vás zajímat:  Jachta poháněná vodíkem dovolí letět nad vodní hladinou. Díky nulovým emisím se může stát modelem budoucnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Brambory a těstoviny do diety nepatří!

Traduje se, že brambory nepatří do redukčního jídelníčku. Lež! V malé porci jsou brambory sytým pokrmem, který obsahuje draslík, vitamín C, B6 a betakaroten. Zapomeňte na smaženou podobu. Totéž se píše i o těstovinách. Jenomže spousta lidí zbytečně těstoviny chystá s různými těžkými, smetanovými nebo sýrovými omáčkami. Když je nahradíme libovým masem nebo zeleninou, získáme tak kvalitní dietní stravu, která zasytí na dlouhou dobu.

Proces hubnutí mylně nabádá, že se máme vzdát tuku, ale to je další chyba. Zdravé tuky je potřeba dodávat tělu, jinak hrozí různé poruchy:

  • noční slepota,
  • osteoporóza,
  • poruchy se srážlivostí krve,
  • neplodnost.

Každá část těla může zhubnout a nevolnost je v pořádku

Myslíte si, že můžete zhubnout vybranou část těla? Blbost! Proces hubnutí se promítá do různých částí těla. Důležité je zpevnit svaly různými cviky. Trápí vás pokles energie, zhoršení nálady nebo další nevšední potíže? Může za to příliš intenzivní trénink a radikální změny ve stravovacích návycích.

Tak co, setkali jste se už s některými mýty? Pokud ano, držte se raději faktů a osvědčených metod.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/top-12-biggest-myths-about-weight-loss