Politá elektronika nemusí znamenat konec. Rychlý zásah dokáže zařízení zachránit

Jednou za čas se každému z nás podaří nalít čaj, kávu nebo vodu do mobilního telefonu či počítače. Bohužel většina lidí netuší, jak by se měli v takové situaci zachovat, a kvůli tomu se stává, že je elektronické zařízení zničené. V této situaci musíte zachovat chladnou hlavu a jednat rychle. Stres a panika vám nepomohou. Podívejte se, jak se v této situaci zachovat správně.

Co potřebujete k záchraně svého zařízení?

Po ruce byste měli mít suchý hadřík z mikrovlákna, papírový ručník, suchou rýži, šroubovák, destilovanou vodu, soupravu na čištění elektronických zařízení a tekutý izopropanol. Poslední jmenované potřebujete pro případ, že zařízení polijete nápojem s cukrem, například sladkou limonádou. Jakmile budete mít všechny tyto prvky doma, musíte ještě znát správný postup.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat skutečně čerstvé maso jde i bez věšteckých schopností. Prozradí ho trik s prstem
Zdroj obrázku: Freepik

Jednejte rychle a správným způsobem

U mokrého zařízení musíte jednat rychle. V první řadě zařízení odpojte ze zásuvky (pokud bylo připojené) a vyndejte baterii i připojená sluchátka. Potom přístrojem několikrát zatřeste, abyste uvolnili vodu, která se drží uvnitř. Pomocí šroubováku odstraňte kryt počítače nebo mobilu. Oddělte od sebe suché a mokré části.

Všechny mokré části přesuňte do misky naplněné suchou rýží. Rýže pohltí vlhkost a vysuší elektronické zařízení. Jakmile bude vše dokonale čisté, hadříkem z mikrovlákna s přípravkem na čištění elektronických zařízení můžete všechny části ošetřit. K vyčištění vnější strany zařízení můžete použít destilovanou vodu. A nakonec vyzkoušejte, jestli zařízení funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Pivo vytvoří účinný repelent proti komárům

Věci, na které nesmíte zapomenout

Po polití vodou nebo jinou tekutinou nikdy ihned nekontrolujte, jestli zařízení funguje. Když je v tu chvíli zapnuté, okamžitě ho vypněte. A pokud je vypnuté, nezapínejte ho. V první řadě musíte udělat všechny výše uvedené body, aby nedošlo ke zkratu. Elektronické části přístroje nesušte při vysokých teplotách. Spolehněte se pouze na rýži. Bude to nějakou dobu trvat, ale je to nejbezpečnější.

Zdroj: https://www.advancedcomputers.co.nz/computer-tips/10-steps-to-save-your-device-from-liquid-damage/