Pivo vytvoří účinný repelent proti komárům

S příchodem jara a teplých dnů lze očekávat také probuzení zástupců hmyzu ze zimního odpočinku. Bohužel to také znamená, že se budeme potýkat s otravnými hejny much a komárů, kteří dokážou zkazit pobyt u vody v kempu nebo na letní grilovačce s přáteli na zahradě. Co proti nim pomáhá?

Co víme o komárech

Komárovití jsou čeleď dvoukřídlého hmyzu, o níž běžně hovoříme jako o komárech. Tato čeleď je poměrně bohatá na počet druhů, kterých je na tři tisíce. Jednotlivé druhy komárů se liší svou velikostí. Typické pro všechny je, že krev saje výhradně samička, zatímco sameček se živí nektarem.

Mohlo by vás zajímat:  Máte doma myši? Nepanikařte, můžete se jich snadno zbavit

Komáři jsou přenašeči nebezpečných nemocí – například malárie, viru zika, žluté zimnice nebo lymeské boreliózy. Je proto v zájmu každého se chránit před komářím bodnutím a snížit tak riziko přenosu nepříjemného onemocnění. V tuzemsku se můžeme nejčastěji setkat s přenosem boreliózy, která postihuje centrální nervovou soustavu, klouby či srdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit komárů

V drogeriích je možné koupit průmyslově vyráběné odpuzovače komárů, které lze použít v domácnosti. Některé typy repelentů se stříkají přímo na pokožku, což je výhodné tehdy, když jdete na procházku do přírody nebo večer sedíte na terase na své zahradě. Nemáte-li k repelentu z chemických látek důvěru, lze vsadit na ty, které jsou na přírodní bázi – citronelový olej, skořicový olej, hřebíčkový olej nebo ricinový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Vajíčka mohou být nakrájená během chviličky. Geniální trik předejde zbytečnému nádobí i nepořádku v kuchyni

Připravte si repelent z piva

Pokud vám nebude vadit použít na odpuzení otravných komárů trochu piva, i z tohoto lahodného moku s hořkou chutí můžete připravit odpuzovač proti hmyzu. Stačí smíchat půl sklenice piva, půl sklenice ústní vody a jednu čajovou lžičku suchého droždí. Jsou to látky, které komárům nevoní. Proto, když směs dáte do rozprašovače a nastříkáte jí balkón, terasu či jiné místo, kde se budete nacházet, komáry určitě odeženete.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Repel-Insects-With-Beer