Proti mouchám lze bojovat sítí v oknech, vanilkou nebo masožravými rostlinami

Mouchy jsou otravný hmyz. Na tom se shodne skoro každý. Přece jen jejich otravný bzukot a lechtání, když na nás přistanou, mají do klidu pěkně daleko. Mouchy navíc dokážou být i poměrně nebezpečné, a to kvůli virům a bakteriím, které mohou přenášet. Tento hmyz totiž obzvlášť láká pach výkalů a zkaženého masa. Z těchto míst pak můžou škodliviny dále roznášet. I když nekoušou, můžou přenášet různé druhy onemocnění pomocí kontaktu s jídlem či často používanými povrchy. Jak se tedy před tímto hmyzem bránit? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat tu nejlepší postel pro dva může být oříšek. Několik parametrů pomůže najít ideální kompromis

V prvé řadě zkuste mouchám zabránit v přístupu dovnitř

Nejlepším řešení, jak se vypořádat s mouchami doma, je domů je vůbec nepustit. Zvolte tak preventivní opatření. Skvělým způsobem, jak se před hmyzem doma bránit, je nainstalování sítí do oken. Tato metoda poskytne účinnou fyzickou bariéru, přes kterou se většina druhů hmyzu nedostane.

Použít můžete i různé babské rady, které mouchám pobyt ve vašem obydlí znepříjemní. Můžete například použít vůně, které mouchám zkrátka nevoní. A ano, i ty existují. Tou nejznámější je vanilka. Můžete tak využít esenciální olej s tímto aroma či zapálit vonnou svíčku.

Mohlo by vás zajímat:  Při bolestech hlavy není nutné hned sahat po lécích. Úlevu přinesou jednoduché triky
Zdroj obrázku: Freepik

Další způsoby, jak se much podomácku zbavit

Existuje několik dalších způsobů, jak se much zbavit. Můžete si třeba udělat domácí mucholapku. Na té není vlastně nic těžkého. Akorát smícháte med s kukuřičným škrobem v talířku a past nastražíte tam, kde se mouchy nejvíce zdržují.

Dalším skvělým řešením je pořízení masožravé rostliny. Tímto způsobem rozšíříte svou sbírku rostlin a ještě se zbavíte problému s mouchami. Masožravá rostlina mouchu naláká výraznou barvou a sladkým nektarem. Potom, co se moucha na návnadu chytí, rostlina sklapne, mouchu uvězní a pomalu ji stráví.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies