Zužitkujte cibuli do posledního kousku. Slupky vymáchané ve vodě jsou hotový elixír zdraví

Cibule je jedním z nejzdravějších druhů zeleniny a domácí prostředky na jejím základě se stávají stále oblíbenějšími, zejména v podzimní a zimní sezóně. Lidé, kteří chtějí přirozeně posílit imunitu a předcházet nemocem, by měli sáhnout po domácím čaji z cibulových slupek.

Vlastnosti cibule

Léčivé vlastnosti cibule a jejich příznivý vliv na zdraví jsou člověku známé již po staletí. Tato zelenina byla vždy důležitým prvkem lidového léčitelství, ale i vědci už dávno dokázali, že by měla najít trvalé místo v našem denním menu. Cibule je bohatým zdrojem vlákniny, minerálů a vitamínů, jako jsou zinek, síra, železo, hořčík, draslík, fluor, křemík, vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamíny C, K, E.

Cibule je samozřejmě známá svou účinností v boji proti kašli, onemocnění dýchacích cest nebo nachlazení, ale to nejsou její jediné výhody! Tato cenná zelenina posiluje kosti a chrání před osteoporózou, snižuje špatný cholesterol, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a ateroskleróze. Cibule také chrání srdce, může být použita při zácpě, pomáhá bojovat proti volným radikálům a zabraňuje rakovině, zejména prsu, žaludku nebo střev.

Mohlo by vás zajímat:  Strom zázraků posílí mozek a zlepší plodnost. Účinky ginkgo biloba na sebe nenechají dlouho čekat
Zdroj obrázku: Freepik

Čaj z cibulových slupek

Již nějakou dobu se stává stále populárnějším i domácí čaj z cibulových slupek. Na jeho přípravu stačí cibuli důkladně umýt a její slupky hodit do hrnce a zalít vroucí vodou. Asi po pěti minutách by měla být tekutina scezena a hotový čaj by se měl pít každý večer, nejlépe před spaním.

Čaj z cibulových slupek posiluje tělo, zmírňuje příznaky alergie, snižuje krevní tlak, a dokonce má pozitivní vliv na budování svalů! Je to jednoduše prostředek, který buduje imunitu a zlepšuje celkové zdraví. Připravit si můžete i jednodušší cibulový sirup, který si jistě všichni pamatujeme ještě z dětství, kdy nás trápil silný kašel a bolest v krku.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/6-onion-peel-tea-benefits-thatll-convince-you-to-save-those-onion-skins-2299316