Věděli jste, kolik bublinek můžete najít ve sklenici piva?

Je velmi pozoruhodné, co všechno jsou vědci ochotni otestovat, aby překvapili veřejnost. Nedávno se ukázalo, že vědci se jali spočítat počet bublinek v jedné sklenici piva. Věděli jste, kolik jich tam může být? Možná budete výsledkem překvapeni a až si v pátek večer na jednoho zajdete, možná je budete sami chtít spočítat.

Zvědavcům vědci ukázalo, kolik je v pivu bublin

Je to velmi zajímavá studie, která přinesla také zajímavé výsledky. Vědci se rozhodli tuto studii provést kvůli zvědavcům, které zajímalo, jestli se vůbec dá dopočítat počtu bublinek, které najdete ve sklenici piva. Oxid uhličitý přitom hraje velmi důležitou roli. Díky němu je tento lahodný mok tolik osvěžující a chutná mnoha lidem. Drobné bublinky způsobí, že je pivo perlivého charakteru a díky němu se aromatické přísady dostanou do úst a do nosu.

Mohlo by vás zajímat:  Lucidní sny máme plně pod svou kontrolou. Pomohou zahnat noční můry a zlepší kvalitu spánku

Kolik jich tedy v jedné sklenici piva najdete? Odpověď na otázku poznat tým věci z Francouzského národního centra pro vědecký výzkum. Spočítat bublinky ve standardní 250 m sklenici piva, které bylo vychlazené na 6 stupňů Celsia. Vědci zjistili, že aby vznikly bublinky, je nutné mít mezery vyplněné vzduchem. Když se pivo leje do sklenice, vzduch, který se zachytí, je příčinou vzniku bublin.

Díky výsledku možná budete pít lepší pivo

Francouzští vědci dokázali zjistit, kolik je bublinek v malé sklenici piva. Díky tomu, jak se pivo do sklenice lije, vznikají bubliny, které se postupně zvětšuje, a jak se blíží k povrchu, který obsahuje více plynu, tak se jejich tvorba zastaví a hladina oxidu uhličitého se snižuje, až nakonec zcela zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní pivní speciály nabízí jedinečný chuťový zážitek

Malé pivo o objemu 250 ml by tedy mělo obsahovat 200 000 až 2 miliony bublinek, které se uvolní do piva během čerpání oxidu uhličitého. Je to snad málo dostatečná odpověď? Určitě není, protože díky tomuto poznatku mohou sládky dělat pivo stále lepší a lepší. A je jasné, že Česká republika patří mezi nejlepší a největší výrobce tohoto zlatavého moku.

Zdroj: https://www.spiritshunters.com/beer/how-many-bubbles-a-beer-has/