Ženy si prý za znásilnění mohou samy svým vyzývavým oblékáním. S tímto tvrzením souhlasím

KOMENTÁŘ: Skoro tři pětiny lidí si myslí, že si ženy mohou za znásilnění samy. Důvodem je sexy vyzývavé oblečení, opilost, sexuální promiskuita, nebo třeba i přílišné flirtování. Ne, tyhle informace jsem si nevycucal z prstu, ty před pár lety publikoval server Novinky, nebo také Rozhlas. Tahle čísla a názory pochopitelně vyvolají spoustu reakcí a každý si najde jednu stranu, ke které se přikloní. A já? Mám jasno, přikláním se k třem pětinám lidí.

Kde všude jste varováni?

Co vás jako malé děti učili vaši rodiče? Třeba to, že máte při odchodu z domu zamykat, protože jinak by se k vám mohl jednoduše dostat zloděj. Nebo to, že si máte hlídat svoje osobní věci, aby se jich nezmocnil třeba kapsář. S přibývajícími roky se objevovaly další varování. Třeba že vaše auto není trezor, protože by se věci na sedadlech mohly stát cílem nějakého nenechavce. A co třeba i různé nebezpečné lokality velkých měst, či dokonce no-go zóny? Ano, každý ví, že by tam nikdy sám chodit neměl, protože se může stát obětí trestného činu. Stejně tak víme i to, že někoho urážet třeba v hospodě, je nejlepší způsob, jak si vykoledovat pořádný políček do tváře. Stejně tak víme, že fyzická inzultace náš může čekat ve chvíli, kdy si na BBQ grilovačku vezmeme tričko nebo transparent „jsem vegan a nejím maso„. O tom, že chodit v duchových barvách třeba vesnickou tancovačku je také „o hubu„. A mám ještě pokračovat? Myslím že to stačí.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře nastavený jídelníček dodá energii, vitalitu a radost ze života

Tak existuje to riziko, nebo ne?

A teď tu máme ty ženy, které si prý za znásilnění mohou samy. Úplně nesouzním s tím, že z důvodu celkové promiskuity, nebo opilosti. Souhlasím ale s tím, že z důvodu sexy vyzývavého oblečení, nebo přílišného flirtování. Stejně, jako jsme si vědomi toho, že na vesnické zábavě můžeme narazit na rapla co nám rozbije hubu protože provokujeme, či jsme si vědomi toho, že když si nebudeme hlídat věci někdo nám je ukradne, by si ženy měly být vědomi toho, že se v jejich okolí může objevit nějaký ten úchyl, který prostě svého ptáčka zpěváčka nedokáže udržet v kalhotách.

Mohlo by vás zajímat:  Prášky na spaní nejsou řešením. Skutečně kvalitní spánek přinese něco úplně jiného

Jsou všude a mohou útočit

Na jednu stranu jsme si vědomi, že nějaký ten úchyl se sklony k pedofilii může napadnout naše děti, proto je střežíme jako oko v hlavě a nechceme je někam posílat samotné. V tu chvíli dobře víme, že takového člověka děti „vyprovokují“ klidně jenom tím, že jsou určitého věku a pohlaví. A na druhou stranu nechceme připustit, že jiný úchyl neudrží své choutky z důvodu, že vidí ženu v outfitu, který mu zatemní mozek a nažene krev do pohlavních orgánů.

Mohlo by vás zajímat:  I malé světlo dokáže nabourat spánek. Ospalost a málo energie nejsou vše, co hrozí

Přemýšlejme

Nic proti tomu, když vyráží žena se svým partnerem či partou přátel a nehrozí situace, kdy by zůstala sama, na pospas nějakému šílenci. Ale pokud je riziko, že někde půjde sama, je opravdu správné podporovat ty nejnižší pudy nějakého ubožáka a riskovat, že je nedokáže ovládnout? Není, stejně jako víme že není správné nechávat otevřené dveře, odemčené auto, peněženku čouhající z kapsy, kabelku v nákupním vozíku… Není správné chodit na proti sexuálnímu predátorovi, který se rozhodne stejně jako ten zloděj, spáchat trestnou činnost. Nebo jinak, zavřete alkoholika na hodinu do místnosti s otevřenou lahví vodky. Všichni víme, co se stane, tak z toho nebuďme překvapení.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek, autor z důvodu bezpečnosti anonymizován, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vetsina-cechu-si-mysli-ze-za-znasilneni-si-nekdy-muze-zena-sama-40252829, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/znasilneni-sexualni-obtezovani-istanbulska-umluva-amnesty-international-nasili_1811061701_gak