Vysoký krevní tlak sníží přirozeně změna návyků. Namísto soli zvolte bylinky a nezapomeňte na pohyb

Hypertenze je jednou z mnoha civilizačních chorob. Často je důsledkem nezdravého životního stylu. Naštěstí farmakologickou léčbu můžeme podpořit domácími způsoby. Díky těmto přírodním metodám si s tlakem poradíte raz dva.

Stimulanty ke snížení tlaku

Začněme se změnou špatných návyků, protože ty jsou nejčastěji příčinou hypertenze. Kuřáci by se měli pokusit přestat kouřit cigarety, nebo alespoň snižovat svoji závislost. Nikotin je neurotoxin, který zvyšuje krevní tlak, takže nejen běžné cigarety, ale také elektronické cigarety mohou způsobit hypertenzi. Konzumace alkoholu by měla být také omezena.

Sůl zvyšuje tlak, takže lidé s hypertenzí by měli splňovat denní standard příjmu 5 g. Všimněte si, že nejde jen o chuťovou špetku, ale o veškerou spotřebu. Měli byste se vzdát slaných pochutin a pečlivě si přečíst hotové výrobky. Sůl je v uzeninách, žlutém sýru, hotových omáčkách nebo i chlebu. Nepřidávejte ji do jídla, místo toho použijte bylinky jako bazalku, petrželku, celerová semena, kardamom a gou teng. Skvěle nahrazují sůl a pomáhají snižovat krevní tlak.

Zdroj obrázku: Freepik

Nápoje vhodné při hypertenzi

Nahraďte černý čaj zeleným čajem, který pomůže udržet zdravou hladinu tlaku. Bylinné čaje jsou přirozenou metodou pro snížení tlaku – v tomto případě je výběr skutečně velký. Počínaje jmelím, tymiánem a konče levandulí, francouzským a indickým kmínem. Ne každý má rád bylinné infuze, ale v případě hypertenze se vyplatí po nich sáhnout. Ale pozor, o kombinaci bylin a léků na hypertenzi se musíte poradit s lékařem.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle zelenina udrží tělo v nejlepší kondici. Zapečená s rýží si získá i opravdové gurmány

Cyklistika může být další fází změny. Již 40 minut pomalé denní jízdy pomůže stabilizovat kardiovaskulární systém. Další výhodou je udržování kyslíkového stropu na vysoké úrovni. Cyklistika zabraňuje snížení množství kyslíku, které je lidské tělo schopno absorbovat. Pokud nejsme aktivní, tento faktor s věkem klesá.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/in-depth/high-blood-pressure/art-20046974