Vyrazili jsme s rodinou na pouť. Pro majitele atrakcí jsme byli jen nadité chodící peněženky, ještě že skončila

Jet s dětmi na pouť není dobrý nápad, pokud nejste milionář. Věděl jsem, že atrakce budou něco stát, ale ty ceny, to mě překvapilo. Nemůžu se zbavit dojmu, že pro místní „kolotočáře“ je každý návštěvník jenom chodící peněženka, ze které chtějí vytáhnout co nejvíce peněz.

Jdete na pouť – tak zaplaťte

První překvapení na Matějské pouti nás čekalo už u samotného vstupu. Pokud jdete na tuto vyhlášenou pražskou pouť ve všední den, je vstup zdarma. O víkendu je to jinak. To musíte zaplatit za vstup. A ne, neznamená to, že byste za to měli nějakou výhodu. Vlastně platíte za to, že se můžete na pouť podívat. Třicet korun je sice víceméně symbolická cena, ale proč ji vůbec platit, když ve všední den to nutné není?

Mohlo by vás zajímat:  Chystáte se na kolo? Poradíme, jak se na cyklo výlet připravit

Co je v ceně? Nic

To, že zaplatíte vstup, rozhodně neznamená, že byste měli něco v ceně, nebo snad dostali nějakou poukázku na využití některých služeb. Za 30 Kč můžete do areálu vstoupit. První zklamání je, že na vás rozhodně nedýchne žádná pouťová atmosféra, kterou znám z dětství, když k nám do obce přijeli světští. Sice Matějská pouť láká na 115 atrakcí, ale ty se rozloží v rámci celého areálu a atmosféra chybí. A navíc za každou atrakci musíte platit.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim láká k aktivní dovolené na nezapomenutelných místech
Zdroj obrázku: Freepik

Lidové ceny? Zapomeňte

Čekal jsem, že ceny budou v řádech nižších desetikorun, ale to, kolik si provozovatelé za jednotlivé atrakce říkali, to mi vyrazilo dech. Pár minut autodromu za 120 korun, pět střel ze vzduchovky za stovku, ruské kolo za 150 či za stejnou cenu vstup do strašidelného hradu… To promiňte, ale tyhle ceny značně připomínají drahotu. Stejně jako klobása za 120 nebo pivo za polovinu.

Ještě že končí

Matějská pouť skončila 10. 4. a já říkám, že je to dobře. Když jsem si spočítal, kolik jsem tam za jeden den s rodinou nechal, protočily se mi panenky. Když si porovnám, že za 649 pro dítě a 909 pro dospělého můžu mít denní vstup třeba do polského parku Energylandia, kde jsou vstupy v ceně, mám jasno. A neméně výhodně vyjde třeba německý Bayern Park či Heide Park nebo italský Gardaland. Tohle bude za Matějskou lepší náhrada.

Mohlo by vás zajímat:  Co země, to jiné zvyky. Příprava před cestou do zahraničí předejde trapným situacím

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Miloše S., redakčně zkráceno a upraveno.