Vypněte svůj mozek a dopřejte mu skutečný odpočinek. Na televizi a telefon zapomeňte

I náš mozek potřebuje odpočívat. Pokud máte stresující práci, není nic lepšího než přijít domů, hodit nohy na stůl a odpočinout si u oblíbeného seriálu. Možná nemáte myšlenky na nic jiného než na vypnutí celého těla, ale váš mozek pořád pracuje. I když jdete spát unavení, ráno si odpočatí nepřijdete. A je to stále dokola. I mozek potřebuje vypnout, aby nabral novou energii.

Jak přimět mozek odpočívat?

I když si myslíte, že například sledováním seriálu nebo brouzdáním na internetu odpočíváte, není to vždycky pravda. I při sledování novinek na internetu svůj mozek zatěžujete tím, že přemýšlíte o zprávě, kterou jste si zrovna přečetli. To dokázali také vědci, kteří provedli průzkum na několika desítkách tisíc lidí. Při používání internetu se náš mozek soustředí a pracuje ještě usilovněji než při klasické kancelářské práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte oblíbený film nebo seriál? Vědci se nemohou shodnout v tom, jestli je relaxace u televize tím pravým pro lidský mozek. Někteří si myslí, že mozek vypne a nesoustředí se, jiní zase tvrdí opak. Ať je to tak, nebo tak, záleží pouze na váš, jak si svůj odpočinek přizpůsobíte. Pravdou ale je, že i při filmu mozek pracuje, protože vyhodnocuje obrazy, které vidí.

Mohlo by vás zajímat:  Po narození potomka dochází v mužském těle k velkým změnám. Mozek otců se smršťuje

Odpočinout si můžete při procházce nebo čtení

Pravidelná procházka venku může skvěle odbourat stres. Stačí vzít s sebou svého mazlíčka nebo pozvat kamaráda na krátkou procházku přírodou. Mozek sice úplně nevypne, ale budete mít na mysli krásnější věci, než že vám v práci chybí dokončit jeden důležitý úkol. Mnoho lidí si také odpočine při hraní počítačových her, ale také to není pro každého.

Milovníci knih si mohou něco přečíst, v posledních letech jsou hitem také antistresové omalovánky nebo malování podle čísel. Každý by si měl najít to své, u čeho si rád odpočine, a půjde spát s pocitem, že zítra dodělá veškeré resty, aby domů přišel bez zbytečného stresu a zbytek dne si patřičně užil.

Zdroj: https://www.oprah.com/health_wellness/how-to-relax-your-mind-and-relieve-stress