Málokdo vidí mravence doma rád. Nevítaný hmyz vyžene oblíbená zelenina

Mravenci patří mezi malý, neškodnýužitečný hmyz, který se nachází především v přírodě. Dokud se vyskytuje tam, nikomu nevadí. Jakmile ale vstoupí do naší domácnosti a rozhodne se v ní žít s námi, aniž bychom souhlasili, nastává změna. Už je vnímáme jako vetřelce, na které používáme všemožné prostředky. Přírodní ekologickou cestou se lze zbavit mravenců, aniž bychom museli sáhnout po chemických prostředcích.

Mravenci jsou základní hmyz, který se stará o přírodu a mrtvé živočichy. Jsou to tzv. čističi, pomáhají koloběhu přírody, ale naší domácnosti určitě ne. Tento hmyz se nachází téměř v každém koutě světa. U nás jich žije okolo stovky druhů, na celém světě jsou to tisícovky. Mravenčí společnost žije v silně hierarchické struktuře se striktně rozdělenými úkoly.

Společenství

Každé hnízdo a společnost mravenců má jasnou strukturu:

  • dělnice (staví, brání, sbírají potravu a starají se o potomstvo),
  • trubci (oplodní královnu a poté zemřou),
  • královna (klade vajíčka, z kterých se vylíhnou noví mravenci).
Zdroj obrázku: Freepik

Jak jde vidět, struktura společenství je velice organizovaná, což přispívá k fungování celé kolonie. Pracují neustále a starají se o půdu, kterou obohacují. Pro ekosystém jsou mravenci nesmírně užiteční, organizují lesy, roznáší semena a kypří půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilá kuna dokáže obrátit život vzhůru nohama. Poškozené auto a škody na domě nejsou výjimkou

Pokud zůstanou v přírodě, tak je vnímáme jako velice užitečný hmyz, ale jakmile navštíví naši domácnost a snaží se zabydlet v kuchyni, vnímáme je jako vetřelce. V ten okamžik je potřeba zasáhnout, ale nemusíme používat chemické prostředky, postačí zelenina.

Tato zelenina je zaručeně odpudí

Je něco, co vyloženě mravenci nestrpí? Hořkou okurku! Zeleninu stačí nakrájet a umístit na místa, kde se vyskytují. Můžete použít i slupku, která je bohatým zdrojem cucurbitacinů, ty mravenci vyloženě nesnáší. Vůně mravence nejen že odstraší, také obsahuje jedovatou látku. Nezapomeňte na častou obměnu, jinak dojde ke hnilobě.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/12579525-how-to-get-rid-of-ants-with-cucumbers.html