Některé doplňky v autě se můžou nevyplatit. Hrozí problémy i pokuta

Vylepšení svého auta by bral každý z nás. Pokud se jedná o koupi nového, můžete si ho sami nakonfigurovat, jak potřebujete. Má to ale několik háčků. Nemůžete mít ve svém voze všechno, co byste si přáli. Existují totiž položky, které mohou být nebezpečné nejen pro vás jako řidiče, ale také pro ostatní.

Co byste si do svého vozu neměli pořizovat?

Doplněk, který by nemusel projít ani policejní kontrolou, ani kontrolou na STK, jsou fólie na okna. Jedná se o fólie, které nejen zajistí, že vám do oken nepůjde slunce, ale také naopak může způsobit problém tím, že dovnitř nepůjde dostatek světla. Některé fólie se tak můžou nevyplatit, protože je budete muset odstranit na žádost zaměstnanců STK nebo policie.

Mohlo by vás zajímat:  Pro řízení elektromobilu nemusí stačit řidičský průkaz skupiny B

Držáky na telefon možná máte v autě také, patří ale mezi doplňky, které nemusí být vždy bezpečné. Velmi totiž záleží na místě, kam tento držák umístíte. Nesmí se jednat o místo, kde byste na něj neustále koukali nebo vám bránil ve výhledu na silnici. Musíte ho umístit tak, abyste na něj viděli v případě potřeby.

Zdroj obrázku: Freepik

V autě můžete mít také kameru nebo pneumatiky, ale i tady jsou pravidla

Kamera v autě může v některých případech zachránit život nebo s videem můžete usvědčit někoho z trestného činu. I tady je ale potřeba přemýšlet o tom, kam si kameru dáte. Nesmíte ji mít ve výhledu na silnici. Problém může nastat také za hranicemi, protože některé státy zakazují používání kamer v autě.

Mohlo by vás zajímat:  V základní verzi vozů nabízejí automobilky stále méně za více peněz

Na pneumatiky byste si měli dát obzvlášť pozor. Například na horách je zákaz letních pneumatik v zimním období. Na svůj vůz také budete potřebovat určitý rozměr pneumatiky, na což je nutné si dát pozor, jinak hrozí vysoké pokuty a nemuseli byste projít technickou kontrolou. Letní pneumatiky používejte opravdu jen v létě, zimní přes zimní měsíce a nezapomeňte pravidelně kontrolovat vzorek.

Zdroj: https://www.autoweek.com/news/a1981121/study-finds-design-flaws-not-parts-defects-account-most-interior-quality-issues/