Vlastní okurky vypěstujete i na malém balkóně. Stačí pytel a správný substrát

Chcete pěstovat okurky, ale nemáte moc místa? Není to nic těžkého, velice dobrým řešením jsou totiž pytle! Tuto metodu zvládnou i začínající zahradníci. Co je potřeba dodržet a jak postupovat, abychom zvládli tento způsob pěstování?

Pěstování zeleniny v pytlích je vhodné hlavně pro lidi, kteří nedisponují velkým pozemkem a mají pouze balkón. I když to vypadá, že úroda bude mizivá, nenechte se oklamat. Velkým plusem této metody je:

  • snadná údržba substrátu,
  • izolace plodin od půdy,
  • ochrana před škůdci a chorobami,
  • optimální podmínky pro příjem živin z půdy a hnojiv.

Pytle se také velice snadno přemisťují, což se může na balkóně hodit.

Jakou zvolit půdu?

Ideální půdou pro okurky je úrodná, humóznídobře odvodněná země. Další výhodou pěstování zeleniny v pytlích je, že v lepších odborných zahradnických obchodech koupíte hotové sady, pro které je substrát již vybrán. Okurky potřebují zásadité pH substrátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Krok za krokem, jak postupovat při pěstování

Než se pustíte do samotného pěstování, kupte si pytle s objemem alespoň 50 l. Začít můžete až v půlce května, aby mladé okurky nebyly vystaveny mrazům. Nejprve dobře protřepejte pytel se zeminou, aby došlo k provzdušněnízkypření substrátu.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční hnojivo najde každý ve své kuchyni. Rostliny doma i na zahradě porostou jako o závod

Položte pytel naplocho a nožem vyřízněte několik otvorů. Do 50l pytle můžete dat až 2 sazeničky okurek. Opatrně je vložte do vyříznutých otvorů a udělejte v zemi malou prohlubeň. Sazenice zalévejte vydatně. Nezapomeňte vyříznout na dně pytle otvory pro odtok přebytečné vody. Pokud je máte na balkóně, nezapomeňte na tác pod pytel, aby voda nevytekla z balkónu. Pytle umístěte tak, aby byly chráněny před přímým slunečním svitem a větrem. V horkých dnech je potřeba zalévat každý den.

Jak pěstovat jinak?

Pokud nemůžete sehnat zmíněné pytle, zapomeňte na rady minimalistů, již používají tmavé pytle na odpadky. Tmavá barva natahuje více tepla, a proto půda rychleji vysychá, což může vést k nahořklé chuti okurek. Lepším nápadem jsou jutové nebo PP pytle. Sáčky můžete umístit k plotu nebo zábradlí.

Zdroj: https://thepracticalplanter.com/grow-bag-gardening/