Alkohol nemusí být jenom špatný. Sklenka vína každý den dokáže tělu dokonce prospět

Alkohol je metla lidstva, říká se. Bohužel je to pravda, ale může mít také pozitivní vliv na naše zdraví? Pokud si denně budete dopřávat skleničku vína k večeři, možná se vám zlepší stav některých orgánů. Samozřejmě to ale nesmíte s alkoholem přehánět. Ve velkém množství může zvýšit nejen krevní tlak, ale také se tím vystavujete riziku vzniku rakoviny. Jak může alkohol pomoci?

Jaké množství alkoholu je bezpečné pro zdraví?

Co se děje v našem těle, jestli si denně dáme skleničku vína? Je to bezpečné množství pro naše zdraví? Výzkumy ukazují, že jedna sklenička denně skutečně může lidskému zdraví pomoci. Vědci si do studie pozvali osoby, které se léčily s cukrovkou a nikdy tak neměly možnost požít alkohol. Tito lidé totiž po konzumaci alkoholu mají vyšší riziko vzniku srdečních onemocnění.

Tito lidé se pak rozdělili do několika skupin – jedna si dávala večer minerální vodu, další suché bílé víno a další suché červené víno. Pacienti dodržovali středomořskou dietu, ale jinak se nemuseli v ničem omezovat. A jaké byly výsledky? Po dvou letech odborníci přišli na to, že suché červené víno zvyšuje dobrý cholesterol. Ti, kteří pili víno, také uvedli, že se jim zlepšila kvalita spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Při bílém povlaku na jazyku se vyplatí zpozornět. Změna barvy může značit vážnou nemoc
Zdroj obrázku: Freepik

Může být víno zdravé?

Vědci ani u jedné skupiny nenašli nic negativního v souvislosti s popíjením vína. Je tak možné, že víno skutečně pozitivně ovlivňuje lidské tělo. Podle nich má skvělý vliv například na práci střev. Pokud si denně dáte k večeři sklenici vína, můžete se těšit z dobrého trávení. Víno navíc ovlivňuje také naši psychickou pohodu. Ve studii se uvádělo, že právě červené víno je mnohem lepší na střeva než bílé.

Obsahuje polyfenoly, které ovlivňují také činnost srdce, a díky tomu budete mít menší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Najdete v něm také látky, které pomohou střevům pracovat správně.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7950091/what-happens-to-your-body-when-you-drink-a-glass-of-wine-every-night/