Nadměrné pocení komplikuje život mnoha lidem. Jednoduché metody tento problém zmírní

Hyperhidróza rukou nebo nohou je velkým problémem lidí na celém světě. Jak se s takovou nemocí vypořádat a jak ji můžete zmírnit? Pomoci si můžete i domácími prostředky, než se vydáte k lékaři. Nadměrné pocení rukou a nohou může být způsobené hned několika faktory, na které je vhodné se zaměřit.

Někteří se mohou potit až pětkrát více než normální lidé

Hyperhidrózou trpí až 2 % evropské populace. Není to sice velký počet, ale o tomto problému se moc nemluví, takže nejsou zachyceny všechny případy. Takoví lidé se potí až pětkrát více než obyčejní lidé. Je to handicap, se kterým se velmi špatně žije. Způsobuje ho těhotenství, obezita, cukrovka nebo nadměrné pití alkoholu.

Všimnout si ho můžete také v případě, že pijete velké množství kávy nebo trpíte na stres a úzkostné stavy. Lidé, kteří trpí hyperhidrózou, si stěžují hlavně na nepříjemný zápach. Oblečení si musí měnit několikrát denně, objevuje se velmi často problém s pokožkou, která se potí, a rozvíjejí se plísně a další infekce.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte pocení domácími metodami

Pomoci v boji proti pocení může například jedlá soda. Vrchovatou lžíci rozpusťte v 500 ml teplé vody, zamíchejte a připravte si malé vatové tampony. Ty dejte mezi prsty u nohou. Až roztok vychladne, namočte do něj gázu nebo tamponek a přebytečnou vodu vymačkejte. Tampony si vložte mezi prsty a ve zbývajícím odvaru si můžete umýt nohy. Osušte je papírovou utěrkou a na noc si oblečte bavlněné ponožky.

Tuto kúru byste měli opakovat třikrát týdně a uvidíte, že se pocení o něco zmírní. Velmi důležité bude v tomto případě dodržovat zdravý životní styl a také hodně pít. Vyzkoušet můžete i účinky kopřivy dvoudomé nebo šalvěje, která nejen čistí, ale také dezinfikuje. Pomoci mohou koupele, ale také čaje z těchto bylinek. Vyrobit si můžete i domácí deodorant.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sweating