Péče o ústní dutinu nekončí kartáčkem a pastou. Pro svěží dech je potřeba mnohem víc

Čištění zubů, jazyka a celková péče o ústní dutinu je každodenním chlebem snad všech lidí po celém světě. Mnoho z nich používá manuální zubní kartáčky, někteří se uchylují k elektrickým, se kterými mají méně práce. Už méně lidí ale používá mezizubní kartáčky nebo zubní nit, a tak častěji navštěvuje dentisty, kteří následně odstraňují zubní kámen. My vám dnes ukážeme, jak si přírodními způsoby můžete osvěžit dech.

Vyzkoušejte suroviny, které najdete doma

Mít svěží dech není vždy automatické, i když máte vyčištěné zuby. Někteří lidé si kazí dech tím, co každý den konzumují. Pokud se stravují hlavně sladkými nebo smaženými jídly, nemohou se divit, že jim zapáchá z úst, i když se věnují ústní hygieně. Proto je možné si pomoci domácími metodami, které jsou levné a účinné a můžete je provádět kdykoli.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli vysokým cenám plní lidé nákupní košíky nekvalitními potravinami. Rizika si však uvědomuje málokdo

Jako první představíme pomeranče. Je to ovoce, které je velmi oblíbené pro svou šťavnatost, navíc obsahuje mnoho vitaminu C, který se kromě toho, že vám buduje imunitu, postará také o vaše dásně. Pomeranč likviduje bakterie, které jsou příčinou zápachu z úst, a navíc toto ovoce zvýší produkci slinných žláz.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi další metody patří oplachy

Můžete místo žvýkaček použít například lístky máty, bazalky nebo rozmarýnu. Jsou mnohem zdravější nejen pro váš dech, ale také pro zuby samotné. Žvýkačky obsahují mnoho cukru, který zubům škodí. Naopak bylinky zanechají v ústech příjemný pocit osvěžení, navíc si je sami můžete vypěstovat v kuchyni. Zkusit můžete také různé oplachy, například pomocí soli a jedlé sody.

Mohlo by vás zajímat:  Diety nejen při hubnutí: úprava jídelníčku je při řadě onemocnění zásadní

Stačí ve sklenici vody rozpustit lžičku soli a jedlé sody, zamíchat a touto směsí si jednou denně vypláchnout ústa. Pokud to budete dělat pravidelně, brzy bude vidět výsledek. Můžete také chroupat ovoce nebo zeleninu. Odstraníte tak zbytky jídla z mezizubních prostor, ale nezapomeňte, že je vždy nutné si zuby vyčistit zubní pastou a kartáčkem. Tyto metody nenahrazují samotnou zubní hygienu, na což hodně lidí zapomíná.

Zdroj: https://www.webmd.com/oral-health/features/get-rid-bad-breath