Nejzdravější snídaně je připravená během chvíle. Zasytí a dodá energii na celé dopoledne

Milujete první ranní jídlo? Pokud jste milovníky snídaní, rozhodně byste si neměli ujít naše tipy. Přinášíme jídlo, které vás nastartuje do nového dne, můžete díky němu ještě více zhubnout a vaše tělo se bude cítit jako znovuzrozené. Snídaně je základem celého dne, a pokud ji budete mít vyváženou, celé dopoledne na jídlo ani nepomyslíte. Je ale důležité složit si ji ze správných surovin.

Snídaní nastartujete mozek

Snídaně je velmi důležitá nejen pro náš žaludek, ale také nám pomůže nastartovat metabolismus, budeme se mnohem více soustředit a mozek bude pracovat na plné obrátky. Samozřejmě ale nemůžeme jíst pouze donuty a pít černou kávu. Hlavu i tělo je nutné nastartovat těmi správnými surovinami. Oblíbená jsou například míchaná vejce, k nim dostatek zeleniny a kvalitní tuky.

Pokud patříte mezi milovníky sladkých snídaní, udělat si můžete zdravější verzi palačinek, ale také si připravit například ovesnou kaši s ovocem. Právě kaše patří mezi nejoblíbenější snídaně po celém světě. Jsou jednoduché na přípravu a hodí se k nim čerstvě vymačkaný džus. Kromě toho jsou ale vhodné také zdravé pomazánky.

Mohlo by vás zajímat:  Příčiny a typy bolesti, se kterými se můžete kdykoli setkat
Zdroj obrázku: Freepik

Vejce na více způsobů

Vejce si můžete připravit nejen míchaná, ale také si je uvařit. Pokud máte rádi orientální kuchyni, můžete si je připravit na další způsoby, které jsou oblíbené jinde. Vajíčka obsahují nejen bílkoviny, ale také další živiny, které jsou důležité. Nastartujete tělo prospěšnými látkami a zároveň z těla snadno vyloučíte toxiny.

Ovesné vločky můžete smíchat nejen s ovocem, ale také se zdravými ořechy, které zase obsahují zdravé tuky. Ty jsou po ránu velmi důležité právě pro nastartování organismu. Kromě toho si vločky mohou dát také lidé léčící se s cukrovkou. Ti, kteří dbají na veganskou stravu, si mohou dát ovocné koktejly, které jsou vitaminovou bombou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-best-foods-to-eat-in-morning