Stále více vztahů se rozpadá. Většina partnerů spolu vůbec neumí komunikovat

Není divu, že se naše manželství často rozpadají. Některá z nich nevydrží ani rok. Bohužel nikdo neví, jak je to možné, ale odborníci se snaží přijít na způsob, jak tomu zabraňovat. Hlavním důvodem, proč se lidé rozcházejí, je pravděpodobně nedostatek komunikace mezi partnery. Ta je přitom tím nejdůležitějším prvkem v celém vztahu.

Nechtějte bezchybný vztah, takový neexistuje

Mnoho lidí se honí za něčím, co není ani možné – chtějí dokonalý vztah, ve kterém bude všechno zalité sluncem. Je to sice pěkná představa, ale realita je trochu jinde. Určitě znáte situaci, kdy se vám někdo líbí, rozumíte si, ale po nějaké době to začne skřípat. Možná je to tím, že sundáte růžové brýle, opadne první zamilovanost a vy vidíte chyby toho druhého. I takovou fázi vztahu je ale nutné překonat tím, že spolu budete o problémech mluvit.

Mohlo by vás zajímat:  V těchto situacích je lepší říct protějšku ne. Sex nemusí být vždy jen příjemný

Mnoho párů ale tuto fázi přeskakuje, po nějaké době už si pak nemají vůbec co říct. Pokud jsou ve vztahu děti, omezují se rodiče jen na komunikaci ohledně nich nebo řeší domácnost. Nenajdou si k sobě cestu. Pokud ale víte, že partnera milujete, je možné na vztahu zapracovat – ale musí chtít oba dva. Jestli cítíte, že z druhé strany žádná snaha není, není nutné se přetvařovat. Být v takovém vztahu bude mnohem bolestivější než zůstat sám.

Zdroj obrázku: Freepik

Během vztahu se naše tužby mění

Některé ženy postupem času ztratí o muže zájem ve smyslu, že přestanou mít chuť na sex. Muž si tento krok může vyložit po svém. Nedostatek touhy může být způsobený stresem nebo nechutí k jídlu. Neexistuje žádný vztah, kde by byla stejná vášeň jako na začátku vztahu. I tady se ale dá pracovat na tom, abyste si navzájem vyšli vstříc a jeden druhému pomohli.

Mohlo by vás zajímat:  Jak ustát krizi v manželství a jak vztah znovu obnovit?

Sex je vůbec téma, které se dotýká nás všech. Všichni ho potřebujeme, ale v některých vztazích může nastat problém, že muž chce víc a žena naopak méně. Může to dojít do takové fáze, že se partneři rozejdou, protože nemohou najít společný jmenovatel v této oblasti. Sexuální nesoulad je častým důvodem rozvodů.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/0-14106/5-communication-mistakes-that-kill-relationships.html