Nejlepší recept na dlouhověkost si můžeme dopřát kdykoli. Pravidelný sex prodlužuje život

Vědci dlouhá léta hledají tajemství dlouhověkosti. Nestačí jen zdravě se stravovat, mít správné geny nebo si každé ráno dopřát malého panáka něčeho ostřejšího. Dalším tajemstvím je sexuální aktivita, která může zaručit, že budete žít o několik let déle.

V některých zemích není sex tabu ani po sedmdesátce

Sex je podle vědců receptem na dlouhověkost. V některých zemích se lidé nebojí mluvit o sexu, ale také ho provozovat třeba v 80 letech. Mnohé studie už proběhly před několika lety. Tenkrát vědci zjistili spojitost mezi dlouhověkostí a sexem. Sex podle nich zvyšuje imunitu a díky němu se vyhnete také kardiovaskulárním problémům.

Při milování se vylučuje oxytocin, který má na svědomí také lepší spánek, budete mít v pořádku krevní tlak, takže se milujte co nejčastěji, v rámci nejen duševního zdraví. Podle průzkumu dokonce sex může snížit riziko dalších srdečních chorob, vyhnout se můžete také mrtvici.

Zdroj obrázku: Freepik

Sexuální aktivita je podstatnou součástí života

Ať se o tom bojí lidé mluvit, nebo ne, sex tu vždy byl, je a bude. Někteří ho považují za téma, které by se nemělo otvírat na veřejnosti, pravdou ale je, že je to přirozená věc, za kterou by se nikdo neměl stydět. Dnes už se ve společnosti řeší různá témata, aby si lidé nemysleli, že se svými choutkami nebo jinými problémy jsou špatní.

Mohlo by vás zajímat:  Nemocná játra o sobě dlouho nedávají vědět. Všimněte si varovných příznaků dříve, než bude pozdě

Již v roce 2010 provedl anglický institut studii, která se věnovala právě sexu jako prostředku k dlouhověkosti. Výsledky byly překvapivé, protože se dokázalo, že sex opravdu zkvalitňuje život nejen mužům, ale také ženám. Díky orgasmu se do těla uvolní spousta prospěšných chemikálií, které posílí naše vztahy a my se cítíme velmi dobře. Jestli si tedy chcete prodloužit život, najděte si stálého partnera a vychutnávejte si veškeré výhody, které sex nabízí. Nebojte se v posteli experimentovat a používat pomůcky a hračky.

Zdroj: https://www.bodyandsoul.com.au/relationships/sex/the-sex-trick-that-helps-you-live-longer/news-story/46b412db43d4ca0287cdf076eca31d76