Spaní v posteli se psem přináší nespočet výhod. Je však nutné dbát na hygienu
Většina lidí se bojí pustit psa do postele kvůli bakteriím. Dalším známým argumentem je, že nás pes už nepustí do ložnice. Tato záležitost však není tak zřejmá a ukázalo se, že spaní se psem na jednom lůžku může přinést i určité výhody.
Pravda a mýtus současně
Nejčastější argument je ten, který se pojí s nečistotami, choroboplodnými zárodky a bakteriemi, které pes přináší do postele. Ať už to chceme, nebo ne, žijeme v prostředí mikrobů a velká část z nich nepoškozuje naše zdraví. Ve skutečnosti však pes, vracející se domů z procházky, může přinést na tlapkách zbytky exkrementů jiných zvířat, do kterých vstoupil, prach, bahno nebo písek, což v ložnici není žádoucí.
Po každé procházce bychom měli umýt tlapky tekoucí vodou bez ohledu na to, zda pes spí v naší posteli, nebo ne. Klíčem ke zklidnění a rychlému mytí psích tlapek je výcvik psů v této oblasti od prvních okamžiků v domě. Naučit se dotýkat se psích tlapek, vstoupit do koupelny, do vany nebo sprchy a použít proud vody způsobí, že po několika týdnech bude tento proces tak přirozený jako mytí rukou po návratu domů.
Klid, teplo a bezpečí
Teplo, klidný srdeční rytmus, pomalé dýchání. Jen myšlenka na to mnoho lidí navnadí. Objímání psa, pokud se mu líbí tento druh blízkosti, náš srdeční rytmus a krevní tlak jsou sníženy, dech je rovnoměrný, což je ideální stav k usnutí. V mnoha případech je spaní se psem dobré a má uklidňující účinek.
Pes i člověk potřebují kvalitní spánek. Každá bytost má ovšem různé potřeby. Někteří spí hluboko, jiní mají mělký spánek, a to mluvíme o lidech i zvířatech. Pokud nás v noci trápí chrápání psa, jeho zvuky, které vydává ve spánku, měli bychom o spaní v jedné posteli s domácím mazlíčkem popřemýšlet. Dospělý pes spí asi 12–14 hodin denně. Přes den je jeho spánek často přerušován běžným chodem domácnosti nebo okolními zvuky, proto je méně hluboký a napjatější než v noci.
Zdroj: https://casper.com/blog/sleeping-with-your-dog/