Káva s citronem je ideální začátek dne. Nakopne metabolismus, na své si přijde i pokožka

Nejznámější variantou využití citronu je kombinace s vodou či čajem. Slyšeli jste ale o přidání citronu do kávy? I když to na první pohled nevypadá příliš vábně, má velké zdravotní výhody. Káva s citronem podpoří proces hubnutí a zlepší stav pokožky. Jaká jsou doporučení? V článku se dočtete nejen to, jaké má tato kombinace účinky, ale také, jak ji správně nachystat.

Jak funguje káva s citronem

Každá domácnost najde dvě suroviny: citron a kávu. Obě suroviny mají mnoho zdravotních účinků a podporují fungování organismu. Káva je zdrojem kofeinu, jenž dodává energii tělu a stimuluje ho k činnosti. Kyselina chlorogenová obsažená v kávě má navíc antibakteriálníprotiplísňové vlastnosti. Na druhé straně citron je bohatý na vitamín C, tedy posiluje imunitní systém a čistí tělo od toxinů.

Pomůže vám daná kombinace s hubnutím? Ano, ale musí se dodržet i následujícími faktory:

  • dieta,
  • fyzická aktivita.

Kofein podporuje metabolické procesypomáhá udržovat váhu na přiměřené úrovni. Citronová šťáva pomáhá snižovat pocit hladu. Vyhnete se tím tak zbytečnému mlsání mezi jídly.

Mohlo by vás zajímat:  4 důvody, proč hned teď opustit Facebook. Sociální sítě mají horší dopad, než se zdá
Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení stavu pokožky

Antioxidanty v citronové šťávě chrání pokožku před předčasným stárnutím. Vitamín C obsažený v tomto ovoci stimuluje tvorbu kolagenu. Tento protein dělá pokožku hladkou a pružnou. Na druhou stranu kyselina chlorogenová, která se nachází v kávě, pokožku hydratujezlepšuje její prokrvení.

Pití kávy s citronem pomáhá při potížích s kocovinou, ale na druhou stranu může tato kombinace vést k dehydrataci. Citron totiž obsahuje spoustu mikroživin, jež posilují kondici, ale káva působí močopudně.

Jak pít kávu s citronem?

Káva s citronem by se měla pít ve správném poměru. Uvaříme si šálek kávy (240 ml) a přidáme do ní pár kapek citronové šťávy. Smícháme ingredience dohromady, aby se lépe spojily. Můžeme do ní přidat i jeden plátek citrusu a efekt tak bude stejný.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon