Nedostatek paliva lze řešit různými způsoby. Bezpečnými i bizarními

Bez ohledu na to, zda cestujeme autem, letadlem, nebo lodí, vždy je důležité zajistit dostatek paliva pro bezproblémovou cestu. V případě, že naše plánování selže, může se stát, že se ocitneme v situaci, kdy nám dojde palivo. K dispozici mohou být různé způsoby, jak tento problém vyřešit. Nicméně ne všechny jsou stejně účinné a bezpečné. Některá řešení bychom raději neměli zkoušet. Co tedy můžeme v této situaci dělat a jaké jsou nejlepší způsoby řešení nedostatku paliva?

Někdy je řešení jednoduché

Pokud se stane, že nám palivo dojde jen pár stovek metrů před čerpací stanicí, můžeme si oddechnout. Pokud jsme na bezpečném místě, jako například v obci, je nejlepší vyrazit k nejbližší čerpací stanici. I když nemáme kanystr s sebou, většina čerpacích stanic ho prodává jako doplňkový sortiment. Je však nutné mít na paměti, že cena může být vyšší než u běžného tankování. Stačí pak pouze natankovat palivo do kanystru, nalít ho do vozidla a můžeme pokračovat v cestě.

Mohlo by vás zajímat:  Nevraživost mezi řidiči aut a cyklisty se stupňuje
Zdroj obrázku: Freepik

Nechte si pomoct

I když se snažíme být opatrní a plánovat si cestu tak, abychom se vyhnuli nedostatku paliva, může se stát, že nám dojde v situaci, kdy nemáme k dispozici žádný kanystr. Pokud jsme na dálnici nebo na nebezpečném místě, není vhodné opustit vozidlo a vydat se pěšky pro palivo. V takových případech je lepší si zavolat o pomoc. Pomoc může mít mnoho podob – můžeme požádat kamaráda, aby nám palivo přivezl, využít asistenční služby nebo si nechat vozidlo odtáhnout a odvézt ho k nejbližší čerpací stanici. Dnes mnoho lidí má asistenční služby předplaceny, takže se nemusí bát případných nákladů navíc.

Mohlo by vás zajímat:  Finty na benzinových pumpách můžou řidiče připravit o finance. Obrana je být o kousek napřed

Nevymýšlejte bizarní řešení

Kromě klasických řešení můžeme při nedostatku paliva narazit i na bizarní nápady a řešení. Lidé se někdy snaží své auto tlačit na nejbližší čerpací stanici, nebo dokonce využít služeb tažení na laně, což může být nejen zbytečné, ale i nebezpečné pro provoz na silnici. U elektromobilů může být ale možností využít dodání elektřiny z venkovního zdroje, což už je celkem pokročilé řešení. Je ale dobré mít na paměti, že i v takových situacích je lepší nevymýšlet zbytečnosti a spolehnout se na osvědčená řešení.

Zdroj: https://www.carsales.com.au/editorial/details/what-should-i-do-if-i-run-out-of-fuel-132176/