S nepříjemnými hemeroidy už k lékaři nemusíte. Skutečnou pomoc najdete někde úplně jinde

Příroda je nejlepším zdrojem pro léčení prakticky jakéhokoli onemocnění. Hemeroidy jsou velmi nepříjemné a často bolestivé. Bohužel jsou ale také velmi časté, protože mnoho z nás tráví na záchodě příliš příliš času nad telefonem a hodně lidí se potýká se zácpou, která také vede k tomuto onemocnění. Naštěstí nemusíte ihned běžet k lékaři nebo do lékárny. Existují totiž přírodní řešení, která vám pomohou.

Komonice lékařská

Tato dvouletá rostlina obsahuje velké množství kumarinu a flavonoidů, které utěsňují a zpevňují cévy a zlepšují krevní oběh. Na rozdíl od většiny léčiv přitom tuto bylinu nemusíte aplikovat přímo na řitní otvor, i když můžete. Lžíci sušené bylinky zalijte 200 ml vroucí vody a louhujte přikryté půl hodiny. Poté sceďte a pijte půl šálku dvakrát denně. Můžete si připravit i silnější odvar ze 2–3 lžic ve sklenici vody, namočit do odvaru gázu a tu přiložit na bolestivé hemeroidy.

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivě zdravé produkty jsou hrozbou pro srdce. Před těmito kardiologové varují
Zdroj obrázku: Freepik

Jeřáb ptačí

Jeřáb je velmi známou rostlinou, ale možná by vás ani nenapadlo, že dokáže pomoci s takovou obtíží, jakou jsou hemeroidy. Obsahuje účinné složky pro prevenci krevních sraženin v žilách a tepnách a ke stažení hemeroidů. Stačí, když vrchovatou lžíci ovoce rozmačkáte, nasypete do hrnce, zalijete sklenicí studené vody a uvaříte. Až se bude voda vařit, ztlumte plamen a přikryté vařte 5 minut. Odstavte na 20 minut a pijte půl šálku dvakrát až třikrát denně. Můžete také povařit tři hrsti drceného ovoce a poté odvar používat k sezení.

Mohlo by vás zajímat:  Káva pomáhá udržet játra zdravá. Prospěje ale pouze v jediné variantě

Hledík

Hledík je větší a krásně kvetoucí rostlina, která má různobarevné květy, které krásně ozdobí každou zahradu. Kromě toho je bohatý na sloučeniny, které mají analgetický účinek a snižují otoky. Vezměte 4 polévkové lžíce nasekaných květů a zalijte je sklenicí vroucí vody. Nechte 15 minut louhovat. Do teplého odvaru namočte gázu a přiložte na 30 minut na postižené místo. Uvidíte, že bolest během chvilky zmizí a budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/blog/6-self-help-tips-for-hemorrhoid-flare-ups-201307196496