Proč byste měli dávat svému psovi kokosový olej?

Kokosový olej je pro nás přínosný v mnoha ohledech. Zázraky může udělat ve vaší péči o pleť, ale můžete ho také použít při pečení nebo péči o zuby. A vyrobit si z něj můžete také domácí mýdlo. Kokosový olej ale může být prospěšný pro zdraví i našich čtyřnohých přátel. Nezapomeňte se vždy poradit se svým veterinářem, než začnete něco podobného zkoušet.

Na co všechno můžete kokosový olej použít u psa?

V první řadě si musíme určit dávkování, protože je velmi důležité. Vždy počítejte jednu lžičku oleje na každých 5 kg psa. Kokosový olej je skvělý na naše vlasy a dělá ji krásné a lesklé. To samé platí pro psy. Jejich srst bude zdravá, krásná a lesklá. To platí zejména pro starší psi, kteří mají často srst hrubou a matnou. Kvalitu srsti ale pochopitelně ovlivňuje také strava, takže nemůžete vše nechávat pouze na tomto přírodním prostředku.

Mohlo by vás zajímat:  Hry Google Stadia nabízí zábavu pro každého. Vybíráme ty nejlepší kousky pro vyzkoušení zdarma

Kromě vlasů ale posílí také psí kůži. Olej můžete aplikovat na kůži psa při určitých onemocněních. Pomůže mu, aby se rychleji hojil. Jedná se o ideální léčbu při onemocněních, jako je ekzém, suchá kůže, plísňové infekce nebo kousnutí od hmyzu. Uvidíte, že bude vašemu pejskovi mnohem lépe, když použijete přírodní prostředek místo chemických krémů.

Skvělý prostředek na ošetření a zápach

Svá zvířata milujeme, ale někdy jednoduše nevoní hezky. Bez ohledu na to, zda jde jen o pach srsti nebo zápach z úst, kokosový olej vyřeší všechny nepříjemné problémy. Stačí, když dáte psovi trochu oleje do tlamy nebo ho aplikujete na jeho srst. Stejně dobře s ním ale můžete ošetřit také drobné rány, který je pomůže zahojit.

Mohlo by vás zajímat:  Znovupoužitelný toaletní papír ekologové vítají, pro planetu ale nemusí být lepší variantou

Ztráta váhy

Někdy se může stát, že pes trochu přibere na váze. To rozhodně není pro jeho zdraví prospěšné, a proto byste mu měli pomoci s hubnutím. Pravidelný pohyb a úprava ve stravě je základ. Pomoci ale může také kokosový olej, který přidáte do krmení. Pomáhá absorbovat živiny z potravy, zlepšuje metabolismus a může také pomoci při zažívacích potížích. Jednoduše jde o přírodní produkt na všestranné použití.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-for-dogs