4 důvody, proč hned teď opustit Facebook. Sociální sítě mají horší dopad, než se zdá

Facebook je bezpochyby velmi populární nástroj a pořádný žrout času. Díky němu se dokážeme zabavit na desítky hodin, nakupovat, komunikovat s přáteli. Ovšem tomu se dnes věnovat nebudeme. Dnes se podíváme na to, proč je pro dobré tuto sociální síť opustit.

Facebook je obrovský žrout času

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času vlastně strávíte na Facebooku? Při sledování přátel, komunikování s nimi a nekonečného sjíždění jiných profilů? Tento volný čas, který zde zabijete, byste mohli určitě využít lépe. Například se věnovat sami sobě, něco nového se naučit nebo si zasportovat.

Facebook vás může také pořádně demotivovat

Vídáte příspěvky vašich přátel? Vidíte, co všechno dokázali, kde cestují a na jakém večírku byli zrovna včera, zatímco vy sedíme sami doma a nevíte co dřív? Ano, i taková obyčejná věc, jako jsou příspěvky ostatních lidí, vás mohou pěkně demotivovat, nebo vás dokonce dostat do deprese. Občas by bylo lepší tyhle věci nevidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Získáváte zde obrovský objem zbytečných informací

Na sociálních sítích se objevuje opravdu to největší množství ze všech míst, kde se na vás valí falešné zprávy, dezinformace nebo podvody. Ze začátku jste pravděpodobně schopni rozeznat co je pravda a co ne, ale jak se na nás valí čím dál tím větší množství těchto zpráv, je to těžší a těžší. Člověk pak pořádně neví, čemu věřit.

Mohlo by vás zajímat:  Cereálie a jogurt k snídani nemusí být zdravé. Vždy se vyplatí číst složení

Prakticky tato sociální síť přebírá kontrolu nad vaším životem

Tato společnost moc dobře ví, co dělá, a jejím hlavním cílem je udržet vás co nejdéle online právě zde. Marketingová strategie funguje tak, že se vám zobrazují příspěvky a reklamy, které vás mohou zajímat, a když už se rozhodnete, že byste chtěli skončit, pak na vás opět vyskočí nějaká zajímavá nabídka nebo zpráva, kterou potřebujete nutně přečíst.

Pokud tedy zase chcete být sami sobě pánem, měli byste uvažovat o tom, že sociální sítě opustíte.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/productivity/7-reasons-why-quitting-facebook-now-good-for-your-future.html