Snídaně je základ dne. Pomůže zhubnout i nastartovat tělo do nového dne, ne však každá

Snídaně patří k nejdůležitějším jídlům z celého dne. Pokud nejste zvyklí snídat, je čas na změnu. Pro vykročení do dne správnou nohou je důležitý pestrý jídelníček. Ale pozor! Ne všechny produkty jsou vhodné ke konzumaci ráno.

Co se děje s tělem, když nesnídáte? Jednoduché, bere si energii z tukových zásob. Jakmile se najíme později, tělo ihned doplní z prvního jídla dne tukové zásoby. To potom vytváří začarovaný kruh a lidé, kteří chtějí zhubnout, nemohou.

Udělejte si čas na jídlo

Toužíte po štíhlé postavě? Naučte se správně jíst. Jezte malé porce v rozmezí 3–4 hodin. Energie tak bude správně vyvážená. Nadváha a obezita nejsou jenom estetický problém, ale především zátěž pro klouby a pro celý organismus. Přestaňte večer mlsat u televize, místo toho se naučte ráno snídat, výsledkem tak bude nejenom lepší postava, ale i zdravější organismus a metabolismus.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je nejvyšší čas na změnu jídelníčku. Oblíbené produkty už tělu jenom přitíží
Zdroj obrázku: Freepik

Francouzská nebo anglická snídaně? Raději ne

Francouzská snídaně? To jsou sladké dobroty v podobě přísunu instantního cukru. Tělo dostane sice rychlý zdroj energie, ale poté se rychle dostane na dno a vyžaduje víc. Představme si pod tím croissant, vafle s vysokosacharidovým džemem a pšeničnou rolku s marmeládou. Taková snídaně je rychlou cestou k nadváze a po nějaké době pociťujeme hlad a také riziko vzniku cukrovky. To samé platí i u přeslazených cereálií.

A co anglická snídaně? Ne, ani tato nepatří k těm zdravým. Slanina s vejci zní velice lahodně, i co se týče počtu kalorií, ale následné trávení s vysokým obsahem bílkovin spotřebuje spoustu energie. To je důvod, proč se kolikrát cítíme unavení po takové snídani. Navíc slanina zvyšuje, stejně jako ostatní zpracovaná masa, riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Červené maso konzumujte pouze s mírou!

Mohlo by vás zajímat:  Bisexualita, nebo jen touha experimentovat aneb zmatení mužů i žen

Jak by měla vypadat snídaně?

Ještě než se podíváme na ideální snídani, dejte si pozor na sklenici džusu po ránu. Sklenici džusu můžeme vypít až dvě hodiny po snídani. Ovocné šťávy jsou zdrojem fruktózy, která nedokáže dodat potřebnou energii pro start dne.

Správný jídelníček by měl obsahovat:

  • přírodní neslazené ovesné vločky,
  • celozrnný chléb,
  • míchaná vajíčka,
  • zeleninu.

U zeleniny pozor, pokud máme citlivý zažívací trakt. Zde se vyplatí opravdu menší porce.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-best-foods-to-eat-in-morning