Připravte trávník na jaro už nyní. Jeho hustou zeleň budou všichni sousedé závidět

Polovina podzimu je skvělá příležitost zazimovat celou zahradu. Hodně lidí si to neuvědomuje, ale musíte to udělat nejen u květinových a zeleninových záhonů, ale také v případě trávníku. Jestli chcete, aby byl trávník na jaře krásný, musíte o něj správně pečovat. Podívejte se, jak v několika jednoduchých krocích získáte nádherný a zdravý trávník na další sezónu.

Na hnojení nezapomínejte

V zahradnictví najdete široký výběr produktů, které jsou určeny pro podzimní hnojení trávníku. Na podzim totiž trávník potřebuje trochu jiné složení. Musíte se tomu proto přizpůsobit. Zvolit můžete i domácí metody a suroviny, které jsou bohaté na fosfor a draslík. Právě tyto prvky trávník potřebuje na podzim a během zimy nejvíce. Zlepší se totiž jeho odolnost vůči nízkým teplotám.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování potravin v ledničce předejde plýtvání

Před zimou byste měli trávník naposledy posekat, ale předtím udělejte ještě jednu věc. Zbavte se veškerého mechu a plevelu. Mech miluje kyselou půdu a vlhkost. Proto byste měli daná místa opatřit vápnem. Stejně tak je ale důležité odstranit plevel. Použít k tomu můžete jednoduchou směs octa a vody. Plevel tím spálíte a na jaře budete mít mnohem méně práce.

Zdroj obrázku: Freepik

Zachraňte suchý trávník

Suchý trávník po horkém létě trápí mnoho zahrádkářů. V první řadě posekejte trávu a odstraňte suchou trávu. Potom prostor důkladně zalijte a použijte smíšené osivo. Během pár týdnů by se měla plocha začít zelenat a vydrží vám tak až do jara, kdy neuvidíte po suchých místech ani památky. Pro posílení tohoto efektu můžete použít na dané místo také podzimní hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistý záchod bez námahy: stačí vhodit do mísy zeleninu a počkat

Hodně lidí na podzim používá vápno, aby podpořili zdraví svého trávníku. To je naprosto v pořádku na místech, kde je kyselejší půda. Nesmíte to přehánět. Přílišné vápnění může oslabit trávu, urychlit rozvoj plevele a nebezpečných chorob. Provádějte proto vápnění jen na místech, kde roste mech nebo kde víte, že je kyselejší půda.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/autumn-lawn-care-guide